HomePiłka nożnaManchesterowi City łatwo wygrywać? Pep Guardiola zaprzecza

Manchesterowi City łatwo wygrywać? Pep Guardiola zaprzecza

Źródło: Manchester City

Aktualizacja:

Na konferencji prasowej przed meczem z Tottenhamem Hotspur Pep Guardiola odniósł się do najgłośniejszego zarzutu wobec swojej drużyny. Trener Manchesteru City nie chce słyszeć o tym, że jego praca jest łatwa.

Pep Guardiola

PressFocus

Pep Guardiola porównuje wydatki Manchesteru City do innych klubów

Guardiola trafił na Etihad Stadium latem 2016. Od tego czasu “The Citizens” są krytykowani za swoje gigantyczne inwestycje transferowe. Pojawiają się głosy, że Manchester City w pewnym sensie “kupił” swoje trofea z ostatnich kilku lat. Z takim poglądem zupełnie nie zgadza się hiszpański szkoleniowiec. Pep Guardiola podaje przykłady drużyn, które wydają więcej, niż ekipa z Manchesteru. Ponadto uważa też, że sekret fantastycznej gry jego drużyny nie polega wcale o pieniądzach.

– Ludzie mówią, że Manchesterowi City łatwo jest wygrywać. To nie jest nudne, to bardzo ciężkie zadanie. Gdyby chodziło tylko o pieniądze, Manchester United wygrałby wszystkie trofea. Tak samo Chelsea i Arsenal. Te drużyny w ostatnich 5-6 lat wydały więcej na transfery od nas. Wszyscy powinni być tu, gdzie my, ale tu nie są. Ciężko jest co roku walczyć o mistrzostwo, ale my chcemy to zrobić.

“The Citizens” mają szanse wygrać mistrzostwo Anglii po raz czwarty z rzędu. Byliby pierwszym klubem w historii Premier League, któremu udało się to osiągnąć. Oprócz Manchesteru City w walce o tytuł mistrza kraju liczy się tylko Arsenal. “Kanonierzy” mają punkt przewagi nad zespołem z Manchesteru, lecz piłkarze prowadzeni przez Pepa Guardiolę mają jeszcze zaległy mecz z Tottenhamem Hotspur. W ostatniej kolejce sezonu 2024/25 Arsenal zagra u siebie z Evertonem, zaś Manchester City zmierzy się z West Hamem United na Etihad Stadium. Oba mecze rozpoczną się 19 maja o godzinie 17:00.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Młody Ninja wygrywa w drugiej walce FAME 21! Były aż cztery liczenia!
Syguła wygrywa w kontrowersyjnej walce otwarcia FAME 21!
Nowość! CAGE: WARM UP przed galą FAME 21!
F2F: Alanik vs Wampir. Wielki konflikt przed walką!
Gala FAME 21 już dzisiaj — gdzie i jak obejrzeć?
Adrian Cios i Robert Pasut zaatakowali na ceremonii ważenia! 
Poranne ważenie przed FAME 21 za nami! Czy wszyscy zmieścili się w limicie wagowym?
Zapowiedź Media Day przed FAME 21!
„Denis, Ferrari wypada!” – Norman chce wejść na zastępstwo?
Don Kasjo skomentował zachowanie Tyburskiego na konferencji FAME 21!