HomePiłka nożnaPogba zawieszony za doping, ale… nie chce odchodzić z Juventusu. “Mam kontrakt”

Pogba zawieszony za doping, ale… nie chce odchodzić z Juventusu. “Mam kontrakt”

Źródło: Sky Sport 24

Aktualizacja:

Zawieszony na cztery lata za doping Paul Pogba pojawił się na meczu reprezentacji Francji w 1/8 finału Euro 2024, a przy okazji udzielił wywiadu. Odniósł się w nim do afery, wskutek której nie może wrócić do grania w piłkę, a także swojej sytuacji kontraktowej w Juventusie.

Paul Pogba

Sportimage Ltd / Alamy

Pogba odwiedził kolegów z reprezentacji

Paul Pogba jeszcze przez trzy lata będzie zawieszony wskutek udowodnionego zażywania dopingu. Francuski pomocnik tak naprawdę wypadł z piłkarskiego świata i od momentu wypłynięcia całej afery na światło dzienne, niezbyt często udzielał się medialnie. Zmieniło się to przed kilkoma dniami.

W mediach społecznościowych szerokim echem odbił się wywiad, w którym Pogba szczerze przyznał, że “się skończył i starego Paula już nie ma”. Mimo takiej deklaracji, Francuz postanowił udać się do Niemiec, gdzie przebywają jego koledzy z reprezentacji i odwiedził ich po zwycięstwie 1:0 nad Belgią w 1/8 finału Euro 2024.

Pogba wciąż jest piłkarzem Juventusu

Przy okazji wizyty w ośrodku Francuzów, Pogba udzielił wywiadu dziennikarzowi włoskiego oddziału Sky Sport 24. Ten zapytał go o kwestię dopingu i tego, że nie usłyszał jeszcze prawomocnego wyroku. Pomocnik odniósł się także do swoich słów ze wspomnianego wywiadu.

Jeżeli nie widzieliście mojego wywiadu, że odchodzę na emeryturę, to znaczy, że tak nie jest. Wciąż czuję się piłkarzem. Chcę walczyć z tą niesprawiedliwością. Jeśli chodzi o ten wywiad, to zapewne nie wyszedł w całości. Pogba się nie skończył. Mam niesamowitą chęć powrotu. Trenuję i robię wszystko, co w mojej mocy, aby wrócić – powiedział.

Pogba został też zapytany o swoją sytuację kontraktową w Juventusie, w którym, zgodnie z włoskim prawem, pobiera najniższe dozwolone wynagrodzenie. – Z tego, co ostatnio słyszałem, nadal jestem piłkarzem Juventusu i trzeba pytać w klubie o przyszłość. Mam kontrakt i nie rozmawiałem o nim z dyrektorem, ani trenerem. Panuje cisza. Myślę, że klub czeka na efekt apelacji – powiedział.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kibice w Norwegii protestują przeciwko VAR. Kreatywności im nie brakuje
Kevin de Bruyne jednak nie trafi do Arabii? “Nie ma porozumienia”
Ukraiński pomocnik zostaje w Lechii! Nowa umowa już podpisana
Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze [WIDEO]
Mocne słowa nowego trenera Wisły na temat gry rywala. “Świat nam odjeżdża”
Nowy bramkarz zawita do Katowic. GKS stawia na ekstraklasowe doświadczenie
Tomasz Rząsa rozwiewa wątpliwości. Dwie gwiazdy odejdą z Lecha!
Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Wymowne zachowanie i transparent kibiców Lecha
Cóż za wymiana podań! Kapitalna akcja Miedzi w Tychach [WIDEO]
Zwrot akcji ws. przyszłości Zalewskiego? Jego agenci chcą deklaracji