HomePiłka nożnaNiesamowity wyczyn Pau Cubarsiego. Przeszedł do historii reprezentacji Hiszpanii!

Źródło: FC Barcelona

Reprezentacja Hiszpanii zmierzyła się w meczu towarzyskim z Kolumbią. W samej końcówce meczu debiut w kadrze La Roja zaliczył wielki talent FC Barcelony, Pau Cubarsi. 17-latek przeszedł tym samym do historii swojej drużyny narodowej.

Pau Cubarsi

IMAGO / Alexander Canillas / SPP

Cubarsi najmłodszym obrońcą w historii kadry

Pau Cubarsi robi prawdziwą furorę w światowej piłce. Stoper urodził się w 2007 roku, a już teraz jest niezwykle ważnym graczem FC Barcelony i jednym z największych talentów La Liga. Hiszpan na tle swoich rówieśników wyróżnia się niezwykle świadomą oraz solidną grą. W wiek swojego kolegi z drużyny nie dowierzał nawet Robert Lewandowski. Wszystko doprowadziło do tego, że utalentowany gracz Blaugrany otrzymał powołanie do reprezentacji Hiszpanii.

Kadra La Roja w pierwszym meczu marcowego zgrupowania zmierzyła się z Kolumbią. W 83. minucie tego spotkania na placu gry zameldował się właśnie Cubarsi. Defensor Dumy Katalonii przeszedł tym samym do historii drużyny narodowej jako najmłodszy stoper, który zadebiutował w jej meczu. Na boisku zmienił Aymerica Laporte.

Sama reprezentacja Hiszpanii nie może jednak zaliczyć tego starcia do udanych. Ekipa Luisa de la Fuente musiała uznać wyższość Kolumbijczyków i przegrała 0:1. Zwycięskiego gola dla Los Cafeteros w 61. minucie zdobył Daniel Munoz.

Piękne słowa Zielińskiego o Hurkaczu. “Jest moim bliskim przyjacielem”