HomePiłka nożnaŚląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie napastnika! Trener Jacek Magiera wyjaśnia

Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie napastnika! Trener Jacek Magiera wyjaśnia

Źródło: Radio Wrocław

Aktualizacja:

Patryk Klimala nie spełnił oczekiwań w Śląsku Wrocław i ma odejść z klubu. Wicemistrz Polski nie wiąże przyszłości z napastnikiem i szuka zawodnika o innym profilu. Trener Jacek Magiera w rozmowie z Radiem Wrocław wyjaśnia sytuację Klimali.

Klimala

Sipa US / Alamy

Klimala na wylocie ze Śląska Wrocław

Patryk Klimala wobec którego były ogromne oczekiwania, mocno rozczarował w Śląsku Wrocław. Napastnik dołączył do zespołu Magiery w połowie minionego sezonu. Mimo, że mógł liczyć na bardzo wysokie zarobki, nie dał drużynie za wiele jakości. Zagrał 11 meczów i ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Przez kibiców może być zapamiętany głównie ze zmarnowania znakomitej okazji do wyrównania w ostatnich sekundach starcia z Ruchem Chorzów. 25-latek z najbliższej odległości nie trafił do niemalże pustej bramki. Ostatecznie Śląsk przegrał, a wrocławskiej drużynie zabrakło właśnie punktu do zdobycia mistrzostwa Polski.

Śląsk podjął decyzję, że nie zamierza dłużej współpracować z Patrykiem Klimalą. W rozmowie z Radiem Wrocław, trener Jacek Magiera wyjaśnił sytuację napastnika.

Analizowałem to bardzo długo. Ja jestem od podejmowania decyzji i te decyzje nie zawsze muszą być popularne, muszą być skuteczne. Uznałem po sparingu, który graliśmy z Rokitą Brzeg Dolny. że będziemy się z Patrykiem musieli rozstać, będziemy szukać innego napastnika o innym profilu, aby ta drużyna jeszcze bardziej się rozwinęła – stwierdził Jacek Magiera.

Patryk Klimala przed podpisaniem kontraktu ze Śląskiem był długo obserwowany przez klub. Ostatecznie padła decyzja o pozyskaniu byłego zawodnika m.in Hapoelu Beer Szewa, New York Red Bulls czy Celticu. Mimo wielu otrzymanych szans, Klimala nie sprawdził się w drużynie, która zdobyła wicemistrzostwo Polski. Dodatkowo o miejsce w składzie musiał walczyć z gwiazdą zespołu – Erikiem Exposito. Najczęściej wchodził więc na boisko z ławki rezerwowych, ale nie wnosił tego, czego oczekiwał trener Jacek Magiera.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Wyniki w cieniu absurdu. Podsumowanie pierwszego piłkarskiego dnia na igrzyskach! [WIDEO]
Dlaczego FAR Rabat zatrudnił Michniewicza? “To był szok”
UEFA wlepia kolejne kary po Euro 2024. Aż siedem reprezentacji z grzywnami
Jacek Magiera skomentował porażkę na Łotwie. “Byliśmy za bardzo spięci”
Juventus nie zatrzymuje się z transferami. Nowy stoper blisko Turynu!
Podolski otwarcie o sytuacji Górnika Zabrze. “Nie będziemy grać o mistrzostwo Polski”
Łukasz Zwoliński skomentował transfer do nowego klubu. “Zdaje sobie sprawę z wielkości Wisły”
Mateusz Borek skomentował wpadkę Śląska Wrocław. “Nie bawmy się tak”
Kolejna piłkarska afera na IO 2024. FIFA i MKOl reaguje na “szpiegostwo” dronem, są zawieszenia
Nieudana wyprawa do stolicy Łotwy. Śląsk minimalnie przegrał z Rygą [WIDEO]