HomePiłka nożnaWypływają brudy z szatni Ukrainy. Zinczenko buntował zespół?

Wypływają brudy z szatni Ukrainy. Zinczenko buntował zespół?

Źródło: Igor Burbas

Aktualizacja:

Znany dziennikarz Igor Burbas informuje o tym, że w reprezentacji Ukrainy przez dłuższy czas dochodziło do tarć między piłkarzem a trenerem. Chodzi o konflikt na linii Zinczenko – Rebrow.

Eibner-Pressefoto / Alamy

Zinczenko przeciw trenerowi?

Reprezentacja Ukrainy odpadła w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2024. Mimo czterech punktów na koncie i tak zajęli ostatnie miejsce grupy “E”. Wyprzedziła ich Rumunia, Belgia i Słowacja – co ciekawe, każdy z tych zespołów również zgromadził cztery “oczka”.

Skoro Ukraina zakończyła już swoje zmagania na turnieju, to dziennikarze zaczęli wyciągać na światło dziennie zakulisowe informacje z życia drużyny. Zrobił to między innymi Igor Burbas, który donosi, że w ostatnich miesiącach trwał konflikt między Zinczenko, kluczowym piłkarzem reprezentacji, a Rebrowem, selekcjonerem kadry.

Wiedziałem o tym od miesięcy, ale nie chciałem ujawniać tych informacji przed Mistrzostwami Europy. Mogłoby to zaszkodzić drużynie narodowej, nie chciałem tego robić. Czekałem na moment, w którym będę mógł opowiedzieć o tym, co wydarzyło się kilka miesięcy temu w obozie reprezentacji – zaczął.

Między Zinczenką a Rebrowem doszło niemal do otwartego konfliktu. Mam potwierdzone informacje z drużyny, z wewnątrz. Zinczenko był niezadowolony z metod pracy Rebrowa. Otwarcie mówił w szatni, że Rebrow nie ma jasnego pomysłu na drużynę, że komplikuje wiele spraw – kontynuował Igor Burbas.

Finalnie doszło jednak do pogodzenia. Obie strony w ramach rozmów wypracowały sobie jakąś linię porozumienia, która była kontynuowana podczas turnieju.

Następnie doszło do rozmów między piłkarzem a trenerem. Według moich informacji doszli do wspólnego mianownika. Wszystko jest już w porządku – podali sobie ręce – zakończył dziennikarz.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”