HomePiłka nożnaStanowcze słowa o grze reprezentacji Polski: Mamy ogromny problem

Stanowcze słowa o grze reprezentacji Polski: Mamy ogromny problem

Polska zremisowała z Chorwacją 3:3. To spotkanie po raz kolejny pokazało wielką dysproporcję między ofensywną i defensywną grą w wykonaniu drużyny Michała Probierza.

Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek

Mikołaj Barbanell / Alamy

Nierówna gra Polski

Reprezentacja Polski zdecydowanie nie prezentuje równego poziomu. W drużynie widać duże różnice w jakości graczy na poszczególnych pozycjach. Dobrze pokazało to w szczególności spotkanie z Chorwacją, gdzie Polacy potrafili dobrze rozpocząć spotkanie i już w piątej minucie rywalizacji strzelić pierwszego gola, żeby później ekstremalnie szybko stracić prowadzenie. Chorwaci wyczuli słabość kadry Probierza i wpakowali aż trzy gole w zaledwie siedem minut.

Po takim obrocie spraw na formację defensywną spada teraz fala krytyki. — Jeżeli mówimy o grze w ofensywnie, to szklanka jest do połowy pełna, ale za to w defensywnie jest już całkowicie pusta. Mamy ogromny problem w defensywnie. Mowa tu o samej formacji obronnej i grze całej drużyny. Nie mamy zawodników na odpowiednim poziomie do takiej gry, więc pora przestać eksperymentować i podjąć ważne decyzje — powiedział w specjalnym programie “Kanału Sportowego” po meczach kadry Marek Koźmiński.