HomePiłka nożnaOficjalny komunikat Realu Madryt ws. ataków na Viniciusa

Oficjalny komunikat Realu Madryt ws. ataków na Viniciusa

Źródło: Real Madryt

Aktualizacja:

Vinicius Junior znów stał się ofiarą ataków na tle rasistowskim. Real Madryt napisał w odpowiedzi oświadczenie broniące brazylijskiego piłkarza.

IMAGO / Cesar Cebolla

Real Madryt ostro w komunikacie. “Potępiamy rasizm i dyskryminację”

Przed meczami FC Barcelona – Napoli i Atletico Madryt – Inter Mediolan w Lidze Mistrzów doszło do przykrego incydentu. Zarówno pod stadionem Barcelony, jak i pod stadionem Atletico Madryt można było usłyszeć rasistowskie obelgi pod adresem piłkarza Realu Madryt, Viniciusa Juniora. “Królewscy” nie zamierzają odpuścić w tej sprawie.

– Z uwagi na rasistowskie obelgi i mowę nienawiści skierowaną pod adresem Viniciusa Juniora w pobliżu stadionu Montjuic i stadionu Metropolitano przed meczami FC Barcelona – Napoli i Atletico Madryt – Inter Mediolan w Lidze Mistrzów, Real Madryt złożył skargę do Prokatury Generalnej przeciwko przestępstwom wynikającym z nienawiści i dyskryminacji. Real Madryt prosi Prokuraturę, by ta zwróciła się do służb ochrony z prośbą o udostępnienie nagrań z obu lokalizacji w celu zidentyfikowania autorów obelg rasistowskich i mowy nienawiści.

To nie jest pierwsza tego typu sytuacja, o czym doskonale wiedzą “Królewscy” – Real Madryt potępia te brutalne ataki rasizmu, dyskryminacji i nienawiści, które dotyczą – niestety nie po raz pierwszy – naszego piłkarza Viniciusa Juniora. Nasz klub będzie w dalszym ciągu stał na straży wartości piłki nożnej i sportu. Pozostanie też stanowczy w swojej walce o zerową tolerancję dla tak odrażających zjawisk, jakie pojawiają się w ostatnim czasie.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Marcin Matysiak: Zrobiliśmy wiele, żeby ten mecz wygrać
Pogoda w Europie szaleje. Mecz przerwany przez śnieg, pomogli… kibole [WIDEO]
Mariusz Rumak: Dobrze zareagowaliśmy i wywozimy cenne trzy punkty
Klub Premier League oskarża sędziego. Wielka kontrowersja
Co za samobój w Championship! Koszmarny błąd bramkarza [WIDEO]
Szalony mecz przyjaźni w Łodzi! Lech wygrał z ŁKS-em
Pep Guardiola grzmi: To niedopuszczalne
Jan Sobociński spadł z ligi. A dopiero co trafił do Grecji
Joao Cancelo szokuje: Obrażają moją partnerkę i moją córkę
El Clasico z gwizdkami debiutanta. Kim jest sędzia hitowego meczu?