HomePiłka nożnaOficjalnie: Leicester City podejmie kroki prawne przeciwko Premier League

Oficjalnie: Leicester City podejmie kroki prawne przeciwko Premier League

Źródło: Leicester City

Aktualizacja:

Leicester City ma poważne kłopoty. Klub został oskarżony o złamanie zasad finansowego fair-play przez Premier League i English Football League (EFL). Władze Lisów nie zgadzają się jednak z zarzutami. Co więcej, według oficjalnego komunikatu klub podał oba organy do sądu.

Leicester City

IMAGO / PA Images

Klub chce walczyć o swoje prawa

Leicester City od sezonu 2023/24 występuje w Championship, które w Anglii jest drugim poziomem rozgrywkowym. Zdaniem Premier League klub nie udostępnił sprawozdań finansowych za sezon 2022/23, który zakończył się spadkiem “Lisów”. Zaliczył też stratę finansową, która przekracza dozwolony limit. Klub odpowiedział na te zarzuty w oficjalnym komunikacie.

– Leicester City FC zostało zmuszone do złożenia pozwów przeciwko Premier League i English Football League. Klub chce, aby dochodzenia w tych sprawach prowadzone były w sposób odpowiedni i w pełni niezależny. Klub dąży do zapewnienia, że wszelkie zarzuty przeciwko niemu zostaną prawidłowo określone, w zgodzie ze stosownymi przepisami, przez właściwe organy we właściwym czasie. Klub wolałby, żeby postępowanie odbyło się publicznie – tak, aby kibice klubu, a także szersze środowisko piłkarskie, miało dostęp do informacji o ważnych aspektach zarządzania sportem. Niestety, w świetle prawa dochodzenie to będzie przeprowadzane poufnie. Klub nie może więc udzielić dalszego komentarza w tej sprawie.

– Podkreślamy, że rolą klubu jest teraz walka o prawa Leicester City do spełniania swoich ambicji, które zostały potwierdzone stałymi sukcesami sportowymi. Klub pragnie też odnotować, że dzisiaj o 16:00 English Football League podało do informacji publicznej komunikat o nałożeniu embarga rejestracyjnego na Leicester City. English Football League jest świadome tego, że klub poddaje pod wątpliwość prawo organu do egzekwowania tego rodzaju kar. Jest to zbyt pochopna decyzja, zważywszy na to, że klub jeszcze nie może sporządzić sprawozdania finansowego za dużą część sezonu 2023/24.

Więcej szczegółów nt. obecnej sytuacji Leicester City można znaleźć tutaj.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Co za atmosfera! Holenderscy kibice bawią się przed meczem [WIDEO]
Znany polski trener wskazał idealnego trenera reprezentacji. Zaskakujący wybór!
Szczęsny jednak nie kończy z reprezentacją?! “Ja lubię gadać dużo głupot…”
“Motywować to muszą się budowlańcy”. Rafał Gikiewicz o mobilizacji wśród reprezentantów Polski
Drużyna z EURO padła ofiarą kradzieży! Policja szuka sprawców
Francja – Polska: Znamy wyjściowe składy! Probierz ponownie zamieszał
Problemy w szatni Widzewa. Dwóch piłkarzy grozi strajkiem
Były reprezentant Polski apeluje: Musi nastąpić zmiana pokoleniowa
Niecodzienna sytuacja wokół transferu napastnika. Klub wykupi go, by… sprzedać za tyle samo
Piszczek i Błaszczykowski wrócą na boisko! Wyjątkowy mecz w polskiej telewizji