HomePiłka nożnaNiespodzianka na Old Trafford! Manchester United remisuje z Twente

Niespodzianka na Old Trafford! Manchester United remisuje z Twente

Źródło: Kanał Sportowy

W 1. kolejce Ligi Europy Manchester United zremisował 1:1 na własnym stadionie z holenderskim Twente. Czerwone Diabły nie wykorzystały swojej przewagi i nie były w stanie sięgnąć po zwycięstwo.

Manchester United - Twente

Associated Press / Alamy Stock Photo

United znowu zabrakło wykończenia

W pierwszej połowie Manchester United nie wyrobił sobie znaczącej przewagi na boisku, ale mimo to udało mu się zdobyć bramkę. Wszystko za sprawą Christiana Eriksena, który w 35. minucie zdobył swoją trzecią bramkę dla Manchesteru United w tym sezonie. Duńczyk przejął odbitą piłkę, a następnie bardzo mocnym strzałem z pola karnego umieścił ją praktycznie w prawym okienku, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Na przerwę podopieczni Erika ten Haga schodzili zatem z jednobramkowy prowadzeniem.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie jak pierwsze 45 minut. Gospodarze przeważali, ale goście również mieli swoje okazje. Manchesterowi nie udało się zdobyć bramki na 2:0, co ciągle utrzymywało w grze gości. Twente w 68. minucie w końcu dopięło swego i zdobyło bramkę. Jej autorem był Sam Lammers, który wykorzystał błąd obrony i umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu to gospodarze rzucili się do ataku i próbowali zdobyć bramkę dającą zwycięstwo. Niestety mimo kilku okazji nie byli w stanie zdobyć bramki i ostatecznie zremisowali 1:1.

W kolejnym spotkaniu Ligi Europy Manchester United zmierzy się z FC Porto. Twente natomiast podejmie Fenerbahce.

Manchester United 1:1 Twente

Bramki: Eriksen 35′ – Lammers 68′
Żółte kartki: Martinez – Bruns, Lammers, van Wolfswinkel

Kochalski nie zatrzymał Tottenhamu. Karabach grał w przewadze, ale wyraźnie przegrał