HomePiłka nożnaBezbarwny występ gospodarzy Euro 2024. Ukrainie również nie zachwyciła przed meczem na PGE Narodowym

Reprezentacja Niemiec zremisowała 0:0 z Ukrainą w meczu towarzyskim rozegranym na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze.

Niemcy Ukraina

ddp media GmbH / Alamy

Niemcy remisują z Ukrainą

W 38. minucie reprezentacja Ukrainy poważnie zagroziła podopiecznym Juliana Nagelsmanna. Wiktor Cygnkow popędził prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, a tam do futbolówki dopadł Roman Jaremczuk. Napastnik, który ostatnie pół roku spędził w Valencii, uderzył na bramkę po umiejętnym przyjęciu piłki, ale Manuel Neuer obronił strzał 28-latka.

Po zmianie stron przebudzili się gospodarze. Maximillian Beier w 61. minucie, po prostopadłym podaniu uniknął spalonego i znalazł się w polu karnym Żółto-Niebieskich. Antolij Trubin może jednak mówić o sporym szczęściu, ponieważ zawodnik Hoffenheim trafił w poprzeczkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Die Mannschaft mają przed sobą jeszcze jedno spotkanie towarzyskie. W piątek 7 czerwca w Monchengladbach zagrają z Grecją, a tydzień później (14 czerwca) na Allianz Arena zmierzą się ze Szkocją w meczu otwarcia Euro 2024. Z kolei Ukraińcy 7 czerwca udadzą się na PGE Narodowy na mecz z Polską.

Niemcy – Ukraina 0:0 (0:0)

Wyjściowy skład reprezentacji Niemiec: Neuer – Kimmich, Anton, Tah, Mittelstadt – Andrich, Gundogan, Gross – Wirtz, Havertz, Musiala
Wyjściowy skład reprezentacji Ukrainy: Trubin – Konopla, Zabarny, Swatok, Matwijenko, Zinczenko – Cygankow, Stepanenko, Mudryk – Jaremczuk, Szaparenko