HomePiłka nożnaPierwsze gole na Euro 2024 stały się faktem! Wirtz i Musiala szybko “nadziali” Szkotów [WIDEO]

Źródło: Własne/TVP Sport

Reprezentacja Niemiec bardzo szybko, bo po upływie zaledwie 10 minut wyszła na prowadzenie w meczu otwierającym Euro 2024 przeciwko Szkocji. Autorem trafienia na 1:0 był Florian Wirtz, świeżo upieczony mistrz kraju z Bayerem Leverkusen.

Florian Wirtz

Wirtz zaczyna strzelanie na Euro 2024

Początek meczu przebiegał w taki sposób, jakiego można było się spodziewać – to gospodarze byli stroną przeważającą i praktycznie w ogóle nie schodzili z połowy Szkotów. Nagrodę w postaci otwarcia wyniku dostali bardzo szybko, bo już w 10. minucie.

Toni Kroos zagrał z wysokości środkowej linii na prawe skrzydło, gdzie niepilnowany był Joshua Kimmich. Ten dostrzegł ustawionego tuż przed polem karnym Floriana Wirtza, który płaskim, ale niezwykle precyzyjnym strzałem pokonał próbującego bezradnie interweniować Angusa Gunna.

Nie minęło nawet 10 minut, a reprezentacja Niemiec prowadziła już 2:0. W polu karnym z piłką znalazł się Kai Havertz. Zawodnik Arsenalu dograł do Jamala Musiali, ten sprytnie ominął obrońcę i huknął pod poprzeczkę, nie dając szans szkockiemu bramkarzowi.

David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz