HomePiłka nożnaNowy trener może nie być rozwiązaniem dla Lecha Poznań. Problemów jest dużo więcej

Nowy trener może nie być rozwiązaniem dla Lecha Poznań. Problemów jest dużo więcej

Źródło: Roman Kołtoń – X

Aktualizacja:

Niels Frederiksen we wtorek podpisał dwuletnią umowę z Kolejorzem. Duńczyk ma odmienić losy Lecha Poznań i przywrócić zespół do dobrej dyspozycji. Jak informuje Roman Kotłoń, problemów jest dużo więcej i są one jeszcze bardziej złożone.

Lech Poznan

PressFocus

Dyrektor sportowy Lecha Poznań jednym z problemów

Ostatnia dyspozycja Lecha przekreśliła szansę na mistrzostwo Polski, a gra w europejskich pucharach stanęła pod znakiem zapytania. Zarząd klubu przyśpieszył swoją reakcję i jeszcze w tym sezonie podpisał kontrakt z nowym trenerem – Nielsem Frederiksenem. To jednak może nie rozwiązać problemów, bo te są jeszcze bardziej złożone. Filip Modrzejewski (sport.pl) przeprowadził analizę, z której wynika, że za Tomasza Rząsy (dyrektor sportowy Lecha) proporcja udanych do nieudanych transferów wynosi 36 procent do 56. Jak informuje Roman Kotłoń, rola Rrząsy w klubie, mimo nieudanych transferów, jest coraz większa. W dodatku trenerów, którzy pracowali w klubie najdłużej nie wybierał przypadkowo, bo zarówno z Dariuszem Żurawiem, jak i z Van den Bromem miał coś, co wcześniej go z nimi łączyło. Z tym pierwszym pracował w sztabie Macieja Skorży. Z Holendrem natomiast rozmawiał po niderlandzku, żeby inni nie rozumieli.

Konflikt w szatni

Do tego dochodzą wcześniej wspomniane transfery. W ciągu jego pracy w klubie było kilka niewypałów transferowych za milion euro lub więcej. Mowa o takich zawodnikach jak Sykora, Ba Loua, Sousa i na ten moment również Gholizadeh. No i gdyby tego było mało, okazuje się, że w Lechu jest duży konflikt pomiędzy piłkarzami zagranicznymi, a Polakami. Podobno jedynym polskim zawodnikiem, który ma dobre relację z zawodnikami zagranicznymi jest Bartosz Salamon.

Problemy pokazują, że trener to tylko część tego, co nie funkcjonuje w klubie. Jeśli wybory podejmowane w kontekście kupna nowych zawodników się nie zmienią, sytuacja ponownie może zatoczyć koło. Wszystko pokaże następny sezon. Lech aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli ze stratą puntu do trzeciej Legii. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Bayern Monachium ma nowego trenera. Ogłoszenie jeszcze w tym tygodniu
Barcelona wybrała już nowego trenera. Hiszpańskie media pewne
Agent Angela Rodado stanowczo na temat przyszłości piłkarza! “Lepiej żeby Wisła awansowała”
OFICJALNIE: Nasi południowi sąsiedzi podali kadrę na EURO!
Xabi Alonso po porażce w finale Ligi Europy: To był zły dzień
Gasperini pęka z dumy po finale Ligi Europy. “Nie chodzi o to, że wygraliśmy, ale o to jak to zrobiliśmy!”
Atalanta kończy niesamowitę serię Bayeru. Pierwsza porażka w sezonie
Niesamowity Ademola Lookman. Swoim występem w finale Ligi Europy przeszedł do historii!
Atalanta wygrywa Ligę Europy! Hat-trick Lookmana przerywa serię Bayeru Leverkusen [WIDEO]
Harry Kane z urazem przed EURO 2024. Selekcjoner reprezentacji Anglii komentuje