HomePiłka nożnaOFICJALNIE: Niels Frederiksen trenerem Lecha Poznań. Klub zdradził szczegóły kontraktu

OFICJALNIE: Niels Frederiksen trenerem Lecha Poznań. Klub zdradził szczegóły kontraktu

Źródło: Lech Poznań

Aktualizacja:

To już pewne, że Niels Frederiksen poprowadzi Lecha Poznań w kolejnym sezonie. Kolejorz właśnie ogłosił podpisanie kontraktu z Duńczykiem. Jego umowa będzie obowiązywała przez 2 lata.

Niels Frederiksen

Niels Frederiksen

Frederiksen podpisał kontrakt z Lechem

Zgodnie ze wcześniejszymi przewidywaniami Lech Poznań ogłosił podpisanie kontraktu z Nielsem Frederiksenem. Duński szkoleniowiec przejmie stery w Kolejorzu od początku sezonu 2024/25, a jego kontrakt będzie obowiązywał przez dwa lata.

W oficjalnym komunikacie klub ze stolicy Wielkopolski potwierdził wcześniejsze doniesienia na temat tego, jak wyglądał proces zatrudniania następcy Mariusza Rumaka. Dyrektor sportowy Lecha potwierdził, iż Kolejorz współpracował z zewnętrzną firmą pomagającą w rekrutacjach szkoleniowców. Z jego relacji wynika, że na początku grupa kandydatów liczyła 20 osób, a następnie została zawężona i z częścią z nich podjęto rozmowy. Najlepiej wypadł właśnie Duńczyk, który otrzymał szansę poprowadzenia poznaniaków.

Czym Frederiksen przekonał swoich nowych pracodawców? W oświadczeniu czytamy o dużym doświadczeniu, który w każdym ze swoich wcześniejszych miejsc pracy (Broendby, Lyngby, Ejsberg, młodzieżowa reprezentacja Danii) spędził wiele lat, a prowadzonym drużynom dawał niezbędną stabilizację. Do tego świetnie poradził sobie z presją w pierwszym z wymienionych zespołów, któremu dał mistrzostwo kraju po 16 sezonach oczekiwania.

Wymagania wobec 53-letniego szkoleniowca w Lechu również będą spore. On sam zdradził, jakie trzy zadania przed nim postawiono. Pierwsze z nich dotyczy konieczności zdobywania trofeów i korzystnego prezentowania się na arenie europejskiej. Drugie związane jest z szeroko rozumianym rozwojem klubu oraz piłkarzy. Trzecie zaś odnosi się do pozytywnych emocji i ekscytacji, które ma wywoływać gra Kolejorza.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Łukasz Różański zdemolowany już w I rundzie. Polak stracił mistrzostwo świata [WIDEO]
Ligowa strata punktów Atalanty będzie… sukcesem dla ligi? Pucharowe zamieszanie we Włoszech 
Wojciech Cygan ostro o kluczowej decyzji PZPN. „Ja tej pomocy nie widzę” [WYWIAD]
Pierwszy komentarz Szpilki po walce z Wrzoskiem: Dalej nie mogę tego zrozumieć
Pogromca Artura Szpilki o zainteresowaniu ze strony UFC: Ktoś się do mnie odezwał
Anna Kiełbasińska przegapi ME w Rzymie. Duża strata polskiej kadry
Grzmoty w Rzeszowie – Łukasz Różański staje do obrony mistrzostwa świata!
Kuriozalny sezon Ekstraklasy. Poznamy najsłabszego mistrza w XXI wieku
Lipiński: Jesus Imaz to najinteligentniejszy piłkarz Ekstraklasy
Lipiński: Oto kadra Italii na Euro 2024. Nie było się o kogo kłócić