HomePiłka nożnaWłosi zachwyceni postawą Zalewskiego. “Przyćmił rywali”

Włosi zachwyceni postawą Zalewskiego. “Przyćmił rywali”

Źródło: LGdS/X

Nicola Zalewski całkowicie zasłużenie został wybrany najlepszym polskim piłkarzem w wygranym 3:2 meczu ze Szkocją na Hampden Park. Jego postawę pochwaliły również włoskie media, które zauważyły, że pokazał w kadrze to, czego nie pokazywał w tym sezonie w AS Romie.

Nicola Zalewski

Zalewski bohaterem Polaków

Nicola Zalewski był absolutnym bohaterem reprezentacji Polski w wyjazdowym starciu ze Szkocją. Zawodnik AS Romy pojawił się w wyjściowym składzie i miał wydatny udział w dwóch bramkach biało-czerwonych. Zasłużenie został wybrany piłkarzem tego spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy 22-latek wywalczył rzut karny, którego po chwili na gola na 2:0 zamienił Robert Lewandowski. W doliczonym czasie gry drugiej ponownie dał się sfaulować, lecz tym razem sam podszedł do piłki i pokonał Angusa Gunna, zapewniając biało-czerwonym zwycięstwo 3:2.

Włoskie media chwalą Zalewskiego

Zalewski został pochwalony nie tylko przez polskie, ale także włoskie media. Serwis ilromanista.eu opisał go jako “bohatera, który dał Polsce zwycięstwo w 97. minucie“. Portal tuttomercatoweb.com zwrócił z kolei uwagę, że 22-latek “przyćmił dwóch nowych zawodników Napoli, którzy strzelili gole dla Szkocji“.

“La Gazzetta dello Sport” z kolei napisała, że “Zalewski pokazał w meczu reprezentacji to, czego w tym sezonie nie pokazywał w AS Romie“. Włosi docenili więc postawę wahadłowego polskiej kadry, co w kontekście braku jego gry w klubie w obecnych rozgrywkach wcale nie było takie pewne.