HomePiłka nożnaWielki sukces Motoru Lublin zostanie doceniony. Taka premia robi wrażenie

Wielki sukces Motoru Lublin zostanie doceniony. Taka premia robi wrażenie

Źródło: gol24.pl

Motor Lublin wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po ponad 30 latach przerwy. Właściciel klubu Zbigniew Jakubas nagrodzi zawodników sowitą premią, o czym poinformował serwis Gol24.pl.

Zbigniew Jakubas i piłkarze Motoru Lublin

Piotr Matusewicz / PressFocus

Gigantyczna premia dla piłkarzy Motoru od Jakubasa

Podopieczni Mateusza Stolarskiego promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczyli po barażach. W półfinale ich przeciwnikiem był Górnik Łęczna. Żółto-Biało-Niebiescy wyeliminowali drużynę Pavola Stano po konkursie rzutów karnych. W finale natomiast Motor zmierzył się z Arką Gdynia. Nad morzem piłkarze z Lublina wygrali 2:1. Dwie bramki na wagę zwycięstwa zdobyli w ostatnich kilku minutach meczu. Od 13. minuty bowiem musieli gonić wynik.

Wielkie osiągnięcie zawodników Mateusza Stolarskiego zostanie docenione przez Zbigniewa Jakubasa. Prezes klubu ma ponoć przekazać do podziału 2,5 miliona złotych, o czym poinformował serwis gol24.pl.

Właściciel Motoru Lublin może sobie pozwolić na wypłacenie tak sowitej premii, ponieważ jest to jedna z najbardziej zamożnych osób w kraju. W liście 100 najbogatszych Polaków “Forbesa” za 2023 rok Jakubas uplasował się na 30. pozycji. Jego majątek opiewa na niecałe 2 miliardy złotych.

Przedsiębiorca i inwestor w 2020 roku został większościowym udziałowcem Motoru. Zastał wówczas klub, który był dopiero beniaminkiem II ligi. Nie minęły cztery lata pracy Jakubasa w Lublinie, a drużyna już pokonała dwa szczeble rozgrywkowe i awansowała do PKO BP Ekstraklasy, wracając tym samym do piłkarskiej elity po 32 latach przerwy.

Daniel Ricciardo odejdzie z F1? Emocjonalne pożegnanie po GP Singapuru!
Verstappen grozi odejściem z Formuły 1! “To naprawdę męczące”
Fatalny występ Polaka na Brave CF! Nokaut już w pierwszej rundzie [WIDEO]
Janusz Pindera komentuje walkę Joshui. “Zmęczyłem się”
Niespodziewany beniaminek żużlowej Ekstraligi! Co za finał!
Norris deklasuje rywali w GP Singapuru! McLaren powiększa przewagę nad Red Bullem