HomePiłka nożnaLiga Konferencji Europy: Zwycięstwo Molde FK z Club Brugge, remis Ajaxu Amsterdam z Aston Villą

Źródło: viaplay

Fredrik Gulbrandsen zapewnił zwycięstwo Molde FK nad Club Brugge 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Aston Villa z Mattym Cashem w składzie, bezbramkowo zremisowała z Ajaxem Amsterdam.

Matty Cash

IMAGO / Van Steen

Aston Villa zawiodła w Amsterdamie

Aston Villa zaledwie zremisowała z Ajaxem w Holandii, a Matty Cash wszedł na boisko w 46. minucie. Obie drużyny kończył spotkanie w osłabieniu, kiedy z murawy wylecieli najpierw Ezri Konsa, a następnie Tristan Gooijer. Krok w kierunku następnej fazy zrobiło Molde FK. Pogromcy Legii Warszawa odnieśli zwycięstwo za sprawą bramki w drugiej minucie doliczonego czasu gry, którego autorem był Fredrik Gulbrandsen. Do 73. minuty na boisku przebywał Michał Skóraś, który na samym początku mógł mieć na swoim koncie bramkę, lecz VAR zdecydował o cofnięciu decyzji.

Kolejnego z Polaków obejrzeliśmy w barwach Sturmu Graz z LOSC Lille. Szymon Włodarczyk pojawił się na placu gry w 64. minucie, a jego zespół wyraźnie uległ z LOSC Lille 0:3. Fantastycznie spisali się zawodnicy Maccabi Tel Awiw, którzy roznieśli na wyjeździe Olympiakos Pireus 4:1.