HomePiłka nożnaMilan przedłuża świetną serię. Lecce bez szans na San Siro

Milan przedłuża świetną serię. Lecce bez szans na San Siro

AC Milan nie dał większych szans Lecce i w pierwszym sobotnim spotkaniu 31. kolejki Serie A wygrał 3:0. Przez całą drugą połowę “Rossoneri” grali w przewadze, którą skrzętnie wykorzystali, notując tym samym piąte zwycięstwo z rzędu.

Giroud i Adli

Nicolò Campo / Alamy

Milan nie dał szans Lecce

Gospodarze otworzyli wynik bardzo szybko, bo już w szóstej minucie. Po dynamicznej akcji na prawym skrzydle Samuel Chukwueze dograł przed pole karne do Christiana Pulisica, a ten bardzo ładnym, mierzonym strzałem nie dał szans stojącemu między słupkami Wladimiro Falcone.

W 20. minucie było już 2:0, a gola “stworzył” francuski duet. Yacine Adli dośrodkował z rzutu rożnego, a do siatki sprytnym uderzeniem głową trafił Olivier Giroud. Tuż przed przerwą Lecce znalazło się w jeszcze trudniejszej sytuacji – arbiter pokazał czerwoną kartkę Nikoli Krstovicowi, który niebezpiecznie zaatakował Samuela Chukwueze.

Po zmianie stron przewaga Milanu była jeszcze wyraźniejsza, a jej konsekwencją było trzecie trafienie. Drugą asystę zaliczył Yacine Adli – Francuz ze swojej połowy świetnie dograł na wole pole do Rafaela Leão, a ten bez większego problemu ustalił wynik spotkania na 3:0.

AC Milan – US Lecce 3:0
1:0 Christian Pulisic 6′
2:0 Olivier Giroud 20′
3:0 Rafael Leão

Dzięki temu zwycięstwu drużyna Stefano Pioliego z dorobkiem 68 punktów umocniła się na drugim miejscu w tabeli Serie A. Nad drugim Juventusem, który ma jedno spotkanie rozegrane mniej, ma aktualnie dziewięć punktów przewagi.