HomePiłka nożnaDyscyplina olimpijska na boisku Betclic 1. ligi. Jednak zamiast medalu czerwona kartka [WIDE0]

Źródło: TVP SPORT

Bartosz Kwiecień rzucił rywalem o murawę i wyleciał z boiska w meczu Stal Rzeszów – Miedź Legnica. To niecodzienne zdarzenie zarejestrowały kamery “TVP Sport”.

Bartosz Kwiecień zapasy

X / TVP Sport

Bartosz Kwiecień z efektownym suplex’em

Bartosz Kwiecień to środkowy pomocnik, który przez wiele lat występował w Ekstraklasie. Łącznie zapisał na swoim koncie 115 spotkań, w których zdobył sześć bramek. W lipcu tego roku 30-latek zdecydował się na opuszczenie Korony Kielce i podpisanie kontraktu z Miedzią Legnica. W trzeciej kolejce Betclic 1. ligi podopieczni Ireneusza Mamrota grali na wyjeździe ze Stalą Rzeszów i od 77. minuty przegrywali 0:1 po golu Cesara Peny. Kwiecień rozpoczął starcie w podstawowym składzie i w 46. minucie zobaczył żółtą kartkę.

Jak się później okazało, był to dopiero początek “popisów” 30-latka. W 88. minucie podczas walki o piłkę Kwiecień potraktował jednego z rywali suplex’em i z tego powodu sędzia Sebastian Jarzębak wyrzucił go z boiska. Suplex to popularny rzut ofensywny w zapasach lub wreslingu, który polega na podniesieniu przeciwnika do góry i obaleniu go. Ostatecznie Miedzianka nie zdołała odrobić strat i przegrała 0:1. W tabeli Betclic 1. ligi zespół z Legnicy zajmuje dziewiątą lokatę. Stal jest szósta.