HomePiłka nożnaTak motywował swoich piłkarzy Michał Probierz. Płomienna przemowa w szatni

Tak motywował swoich piłkarzy Michał Probierz. Płomienna przemowa w szatni

Źródło: Łączy Nas Piłka

We vlogu opublikowanym przez kanał “Łączy Nas Piłka” można było zobaczyć, jak Michał Probierz zagrzewa swoich piłkarzy do walki w przerwie starcia Polska – Austria. Selekcjoner starał się przekonać swoich piłkarzy, że są w stanie wygrać mecz.

Michał Probierz

Michał Probierz próbował trafić do głów reprezentantów Polski

Jedną z rzeczy, na które największy nacisk kładzie Michał Probierz, jest wprowadzenie do reprezentacji Polski pozytywnego przekazu. Selekcjoner kadry narodowej na każdym kroku podkreśla, że ma w drużynie dobrych piłkarzy. Widać, że stara się poszczególnym zawodnikom przekazać wiarę we własne umiejętności.

W przerwie meczu z Austrią nie było inaczej. Zamiast skupiać się na słabym początku meczu, Probierz wolał podkreślić, że Polakom udało się odrobić straty. Zaznaczył też, że wszyscy mają brać na siebie odpowiedzialność. Pozwolił sobie zakończyć wypowiedź odważną deklaracją.

– Sztuką jest umiejętność wychodzenia z kryzysu. Mieliśmy w pierwszych minutach swoje problemy, ale z tego wyszliśmy. Widzicie, że da się to zrobić. To oni teraz będą mieli problem. Wytrzymajcie to tempo. Macie zapierdzielać, walczyć o piłkę, szukać tych rozwiązań. Grajcie w tą piłkę, chciejcie jej. Wygramy to spotkanie – zapowiadał.

Euro 2024 – składy, terminarz, stadiony – Informator Kibica

Niestety, druga połowa meczu nie poszła po myśli reprezentacji Polski. Austriacy strzelili dwie bramki i ostatecznie wygrali mecz 1:3. Mimo wyraźnego rozżalenia selekcjoner nie zmienił swojego zdania. Przekonywał swój zespół, że Biało-czerwoni powinni grać odważnie w następnych spotkaniach.

– Panowie, taki jest sport. Nic już nie zmienimy, mogliśmy coś zmienić tylko podczas meczu. Teraz możemy tylko nie cofać się z tej drogi, bo nie ma innej drogi – skwitował.