HomePiłka nożnaProbierz ujął się za kadrowiczem! “To już jest chamstwo”

Probierz ujął się za kadrowiczem! “To już jest chamstwo”

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Jan Bednarek nie ma łatwego czasu w reprezentacji Polski. Obrońca Southampton ma wytykane błędy i bierną postawę w defensywie Biało-czerwonych. W obronie piłkarza stanął Michał Probierz, który w rozmowie dla Kanału Sportowego, zwraca uwagę na negatywne komentarze.

Michał Probierz

PRESSFOCUS/Piotr Matusewicz

Probierz o Bednarku

Michał Probierz w rozmowie z Michałem Polem dla Kanału Sportowego, został zapytany o występy Jana Bednarka w wyjściowym składzie. Defensor nie ma obecnie łatwego czasu w zespole Biało-czerwonych, a najlepiej świadczą o tym negatywne komentarze kibiców. Za straconego gola w meczu z Estonią, obwiniano właśnie zawodnika Southampton. Bednarkowi często zarzuca się także bierną postawę w obronie i niepewne interwencje.

Ja rozumiem krytykę, ale nie może się ona przerodzić w chamstwo. Jak czytam komentarze, to często tak się jednak dzieje. Jeżeli ktoś tyle lat gra w Premier League czy Championship i prezentuje pewien poziom, to na pewno to przeżywa. Każdy ma inny organizm i reaguje na swój sposób. Obrażanie piłkarzy w tak perfidny sposób nie jest dobre. Wierzę, że Janek jeszcze przez lata może grać w tej kadrze. Obecnie jest to dla niego bardzo trudne, ale jak przejdzie ten etap, to będzie mu tylko łatwiej. Musi sobie z tym poradzić i zrozumieć, że krytyka jest wkalkulowana w zawód piłkarza. Bednarek ma silną osobowość i da sobie radę. Wyeliminuje kilka elementów w swojej grze i dołoży wprowadzenie, a my będziemy mieć dobrego zawodnika. Zbyt często skreślamy piłkarza, nie mając nikogo w jego miejsce – przyznał Michał Probierz, w rozmowie dla Kanału Sportowego.

27-letni Jan Bednarek, ma na swoim koncie 56 występów w reprezentacji Polski. Obrońca Southampton zdobył jedną bramkę. Było to zwycięskie trafienie z Japonią na Mistrzostwach Świata 2018.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Oficjalnie: Xavi zostaje w Barcelonie. Joan Laporta tłumaczy zmianę decyzji trenera
Obsada sędziowska 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy
Urban: Safari w Bawarii. Kogo upoluje Max Eberl?
Dwóch zawodników może wkrótce opuścić Chelsea
Jaka przyszłość czeka Łukasza Fabiańskiego? Kontrakt doświadczonego bramkarza dobiega końca
Właściciel Warty o następcy Szulczka. “Nie interesuje mnie, czy to trener z karuzeli”
Przemysław Płacheta zmieni klub? Może trafić do Niemiec
Jaka przyszłość czeka Joao Cancelo? Pep Guardiola komentuje
Szczęsny odrzucił ofertę Juventusu. Wiemy, ile proponuje mu Stara Dama
Jak będzie wyglądał skład Barcelony w nowym sezonie? Xavi Hernandez z listą życzeń