HomePiłka nożnaAleż pech Polaka na angielskich boiskach! Jego samobój przyczynił się do porażki

Źródło: 90minut.pl

W meczu 7. kolejki League One Huddersfield z Michałem Helikiem w składzie przegrało na własnym boisku z Northampton Town 1:3. Polak niestety przyczynił się do porażki, notując trafienie samobójcze w 18. minucie.

Michał Helik

News Images LTD / Alamy

Michał Helik z trafieniem samobójczym

29-latek od ponad dwóch lat jest pewnym punktem ostatniej linii obrony “The Terries”. Spotkanie w ramach 7. kolejki angielskiej trzeciej ligi było łącznie jego 88 występem. W tym czasie na tę chwilę udało mu się zdobyć 11 bramek i zanotować dwie asysty. W starciu z Northampton Polak również dał o sobie znać, lecz w nieco mniej pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Były obrońca Cracovii w 18. minucie zanotował trafienie samobójcze, które jednocześnie otworzyło wynik tego spotkania. Kolejne minuty również nie układały się po myśli Huddersfield, które ostatecznie przegrało 1:3.

Drużyna Michała Helika obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Kolejna ligowa potyczka czeka ich już 24 września w ramach zaległego spotkania 5.kolejki z Blackpool.

Trzęsienie ziemii w klubie Polaka! To efekt kompromitującej porażki
Polski napastnik nie pomógł swojej drużynie! Czerwona kartka jeszcze w pierwszej połowie