HomePiłka nożnaMedia: Szymon Marciniak z zakazem wypowiedzi od UEFA

Media: Szymon Marciniak z zakazem wypowiedzi od UEFA

Źródło: sport.tvp.pl

Aktualizacja:

Jak informuje Szymon Borczuch z TVP Sport, polski arbiter dostał zakaz rozmów z mediami do końca trwania turnieju w Niemczech. Ma to oczywiście związek z półfinałowym starciem Realu Madryt z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów, gdzie miała miejsce olbrzymia kontrowersja rozwiązana na niekorzyść niemieckiego zespołu.

Szymon Marciniak

PressFocus

Echa wydarzeń z Madrytu nie milkną

Wszyscy sędziowie, którzy zostali wyznaczeni do prowadzenia meczów podczas turnieju w Niemczech, wybrali się do gospodarza mistrzostw na przygotowania i treningi przed zbliżającym się wielkimi krokami Euro 2024. Obserwować sędziów przyjechali także dziennikarze, którzy nie chcieli przepuścić okazji do rozmowy z Szymonem Marciniakiem o wydarzeniach z Madrytu.

Jak się okazało, według dziennikarzy TVP Sport, którzy także są na miejscu, żaden dziennikarz do końca turnieju nie będzie mógł porozmawiać z polskim arbitrem. Ma to oczywiście związek z meczem Realu Madryt z Bayernem Monachium, które sędziował właśnie Szymon Marciniak. UEFA chcę maksymalnie wyciszyć medialny szum jaki wytworzył się po tamtych wydarzeniach. Zależy im też na tym, aby zespół polskich sędziów mógł maksymalnie skoncentrować się na przygotowaniach do turnieju w Niemczech.

Z powodu kontrowersji i oburzenia Niemców po meczu w stolicy Hiszpanii, Szymon Marciniak najprawdopodobniej nie poprowadzi meczu otwarcia mistrzostw Europy. Wydaję się to zrozumiałe, gdyż pierwsze spotkanie turnieju odbędzie się właśnie na… Allianz Arena w Monachium. 14 czerwca na tym obiekcie, reprezentacja Niemiec zagra ze Szkocją. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Potężny błąd obrońcy Manchesteru City! Czerwone Diabły prowadzą na Wembley [WIDEO]
Wojciech Szczęsny będzie miał nowego rywala w walce o skład. To już pewne
Tymoteusz Puchacz bliski zmiany klubu. Jest wielu zainteresowanych
Gwiazdor Liverpoolu może odejść z klubu!
Nie wiadomo czy zdobędą mistrzostwo. Jednak już planują letnie transfery
Zespół z Bundesligi dał siedem milionów euro za reprezentanta Polski. Klub podjął decyzję
PSG zamierza wzmocnić cztery pozycje! Mocne nazwisko na liście
Poznaliśmy króla strzelców La Ligi? Wielki pech kontrkandydata
Kto będzie asystentem Flicka w Barcelonie? Dobrze znane nazwisko
Drugi ROAST przed Clout MMA 5 – kiedy i gdzie obejrzeć?