HomePiłka nożnaMedia: “Polski Messi” na zakręcie. Musiałowski dostał szansę od Kloppa, teraz ma odejść z Liverpoolu

Źródło: This is Anfield

Niewykluczone, że latem tego roku Mateusz Musiałowski zakończy swoją przygodę z Liverpoolem i stanie się wolnym zawodnikiem. Serwis “This is Anfield” przekazał, że 20-latek ma odejść z klubu po tym, jak wygaśnie jego kontrakt.

Mateusz Musiałowski

Every Second Media / Alamy

Musiałowski wciąż nie przebił się do pierwszej drużyny

Mateusz Musiałowski od 2020 roku jest piłkarzem młodzieżowych drużyn Liverpoolu. W zespołach do lat 18 i 23 zanotował co najmniej kilka znakomitych występów, dzięki czemu przylgnęła do niego łatka “polskiego Messiego”. 20-latek najczęściej był chwalony za dynamikę, drybling i łatwość w mijaniu rywali.

Choć od wielu miesięcy młody skrzydłowy zbiera sporo pochlebnych opinii, jak dotąd tylko raz dostał szansę gry w pierwszej drużynie. Miało to miejsce w połowie marca tego roku, przy okazji wygranego przez Liverpool 6:1 meczu ze Spartą Praga w 1/8 finału Ligi Europy. Musiałowski wszedł na boisko na ostatnie 16 minut.

Musiałowski ma odejść z Liverpoolu

Jak informuje serwis “This is Anfield”, wraz z odejściem z klubu Jurgena Kloppa, taki sam los spotka kilku piłkarzy. Oprócz Thiago Alcantary, Adriana czy Joela Matipa, wymienia się właśnie 20-letniego Polaka, który ma pożegnać się z Liverpoolem po wygaśnięciu kontraktu pod koniec czerwca.

Wspomniane źródło przypomina słowa Kloppa po spotkaniu ze Spartą, który przyznał, że po debiucie “Musiałowski” jest gotowy na grę w seniorskiej piłce nożnej. Póki co tak się nie stało – od dwóch miesięcy Polak nie rozegrał ani jednego meczu.