HomePiłka nożnaBogusz podbija MLS! Kolejny genialny występ i hat-tricka Polaka [WIDEO]

Bogusz podbija MLS! Kolejny genialny występ i hat-tricka Polaka [WIDEO]

Mateusz Bogusz nie zamierza się zatrzymywać. 22-latek zanotował kolejny znakomity występ w Los Angeles FC, strzelając hat-tricka w meczu z Colorado Rapids. Polski skrzydłowy ponownie potwierdził, że zasługuje na powołanie do reprezentacji Polski.

Mateusz Bogusz

Genialny występ Bogusza

Już po ogłoszeniu listy powołanych zawodników na Euro 2024, spore grono osób zarzucało Michałowi Probierzowi pominięcie Mateusza Bogusza. Skrzydłowy Los Angeles FC jeszcze nigdy nie otrzymał szansy w dorosłej kadrze, ale swoimi ostatnimi występami mocno się do tego przybliża.

W niedzielę wczesnym rankiem 22-latek dał kolejny popis. Strzelił wszystkie trzy bramki w wygranym przez jego zespół 3:0 starciu z Colorado Rapids. Wynik otworzył w 20. minucie po asyście Denisa Bouangi. W 58. minucie podwyższył na 2:0, a w 72. minucie skompletował hat-tricka, pokonując bramkarza rywali w sytuacji sam na sam.

Bogusz znajduje się w bardzo wysokiej dyspozycji strzeleckiej od początku tego sezonu. Dotychczas w MLS rozegrał 20 meczów, w których strzelił 12 goli i zanotował cztery asysty. Wspólnie z Bouangą (13 goli i 10 asyst) są wiodącymi postaciami zespołu z Los Angeles.

Przed Boguszem derbowe starcie

Zwycięstwo nad Colorado Rapids po hat-tricku Bogusza sprawiło, że Los Angeles FC utrzymało pozycję lidera tabeli Konferencji Zachodniej. W następnej serii gier zespół Polaka zagra w prestiżowych derbach z wiceliderem, Los Angeles Galaxy.

Kolejny Grek blisko Rakowa! Ma za sobą niezły sezon w Eredivisie
Zaskoczenie na Copa America! Gospodarz żegna się z turniejem po fazie grupowej [WIDEO]