HomePiłka nożnaMateusz Bogusz z kolejną asystą w tym sezonie! Tym razem jedna bramka nie wystarczyła [WIDEO]

Źródło: Kanał Sportowy

W nocy z niedzieli na poniedziałek, Los Angeles FC przegrało 1:3 z Columbus Crew w finale rozgrywek Leagues Cup. Mimo porażki Mateusz Bogusz ponownie zapisał przy swoim nazwisku plusa, ponieważ to po jego dośrodkowaniu jedyną bramkę dla drużyny gości zdobył Olivier Giroud.

Mateusz Bogusz

Cal Sport Media / Alamy Stock Photo

Bogusz znowu przyczynił się do zdobycia bramki

Po pierwszej połowie spotkania wynik nie był korzystny dla ekipy z Los Angeles. Bramkę dla gospodarzy w 45. minucie zdobył Cucho Fernandez i tym samym ustanowił wynik pierwszej połowy. W drugiej goście zaczęli dużo lepiej i wydawało się, że to oni finalnie sięgną po trofeum. W 57. minucie bramkę wyrównującą zdobył Olivier Giroud. Francuz otrzymał świetne podanie po rzucie rożnym, którego autorem był Mateusz Bogusz i dobrym strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce.

Później goście stwarzali sobie kolejne okazje do zdobycia bramki, ale nie byli w stanie ich wykorzystać. Niestety w końcu się to zemściło. W doliczonym czasie gry, gospodarzy na prowadzenie ponownie wyprowadził Cucho Hernandez. Kolumbijczyk tym samym po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Dwie minuty później 25-latek ponownie popisał się swoim kunsztem, ale tym razem asystował do swojego kolegi z drużyny. Trzecią bramkę dla ekipy gospodarzy zdobył Russell-Rowe i tym samym ustanowił końcowy wynik spotkania.

Dla Mateusza Bogusza była to siódma asysta w tym sezonie. Polak we wszystkich rozgrywkach rozegrał 34 spotkania i zdobył w nich 17 bramek. Łącznie z asystami brał udział przy zdobyciu 24 bramek.

Trener znanego klubu chwali reprezentanta Polski. Ależ wypowiedź!