HomePiłka nożnaKolejny, zwyczajny dzień w biurze Mateusza Bogusza. Trafił w derbach Miasta Aniołów

Źródło: LAFC

Mateusz Bogusz zdobył bramkę w 4. minucie meczu Los Angeles Galaxy vs. Los Angeles FC. Świeżo upieczony reprezentant Polski trafił do siatki głową.

Mateusz Bogusz derby LA

x/LAFC

Mateusz Bogusz z golem w derbach

Mateusz Bogusz po zgrupowaniu reprezentacji Polski wrócił do rywalizacji w MLS, a jego Los Angeles FC zmierzyło się z Los Angeles Galaxy. Oprócz starcia, o miano najlepszego zespołu w Mieście Aniołów, spotkanie miało również zadecydować o układzie sił na szczycie tabeli Konferencji Zachodniej. Wychowanek Ruchu Chorzów w 4. minucie zdobył 14. bramkę w bieżącej kampanii. Lewym skrzydłem popędził Denis Bouanga, który następnie dośrodkował w pole karne. Tam piłka odbiła się od jednego z defensorów gospodarzy i trafiła wprost na głowę jednokrotnego reprezentanta Polski.

Bouanga jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy do asysty dołożył gola. Jednak po zmianie stron The Gals najpierw wyrównali stan rywalizacji, a następnie zadali dwa decydujące ciosy i po golach Dejana Joveljicia (2), Edwina Cerrillo oraz Riquiego Puiga wygrali 4:2. LA Galaxy zajmuje pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej. Los Angeles FC jest drugie. Oba zespoły dzieli aktualnie siedem punktów.

FAME: The Freak. “Taazy” znów z wielkim zwycięstwem! [WYNIKi GALI]
Skandal na gali FAME! Denis Załęcki zdyskwalifikowany! To było przegięcie!
FAME: The Freak. Michał Pasternak sensacyjnym bohaterem!
FAME: The Freak. Jóźwiak przegrał z Pasutem. “Potężne cepy”