HomePiłka nożnaLe Pen uderza w Mbappe po jego słowach o wyborach. “Francuzi mają dość”

Le Pen uderza w Mbappe po jego słowach o wyborach. “Francuzi mają dość”

Źródło: CNN

Aktualizacja:

Marine Le Pen, przewodnicząca Frontu Narodowego odpowiedziała na słowa Kyliana Mbappe, który otwarcie skrytykował wyniki wyborów we Francji. Gwiazdor “Trójkolorowych” apelował do wyborców, że “nie można oddać władzy w ręce tych ludzi”.

Le Pen i Mbappe

Abaca Press / Alamy | BSR Agency / Alamy

Francuzi nie wahają się mówić o polityce

Wypowiedzi francuskich piłkarzy na tematy polityczne stały się jednym z głośniejszych wątków przy okazji występu “Trójkolorowych” na Euro 2024. Przed pierwszym grupowym meczem z Austrią głos zabrali chociażby Marcus Thuram, Ousmane Dembele czy Kylian Mbappe.

Sytuacja powtórzyła się przed ćwierćfinałowym starciem Francuzów z Portugalią. Mbappe otwarcie skrytykował wówczas zwycięstwo w pierwszej turze prawicowego Frontu Narodowego. – Nie możemy oddać władzy w ręce tych ludzi. Widzieliśmy wyniki, są katastrofalne – powiedział, nawołując jednocześnie młodych wyborców do oddania głosu w kolejnej turze.

Le Pen odpowiada Mbappe

Teraz do słów nowego piłkarza Realu Madryt odniosła się nieformalna liderka skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego (RN), Marine Le Pen. W wywiadzie dla CNN otwarcie skomentowała słowa Mbappe, stanowczo reagując na jego apel.

Nawet jeśli nie jestem fanką tego sportu, to uważam, że Kylian Mbappe jest niewątpliwie bardzo dobrym piłkarzem, ale Francuzi mają dość pouczań na temat moralności i udzielania instrukcji dotyczących głosowania. Zwłaszcza gdy są to milionerzy, a nawet miliarderzy mieszkający za granicą, którzy próbują kierować ludźmi zarabiającymi 1300, 1400 euro miesięcznie. Ludzie mający szczęście żyć dobrze, a nawet bardzo dobrze, być chronieni przed niepewnością, biedą i bezrobociem, powinni zachować jakąś formę powściągliwości – powiedziała.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]