HomePiłka nożnaMarek Papszun znów obejdzie się smakiem. Kolejny cios dla trenera

Marek Papszun znów obejdzie się smakiem. Kolejny cios dla trenera

Źródło: Twitter.com/CANMNT_Official

Aktualizacja:

W ostatnim czasie Marek Papszun łączony był ze stanowiskiem selekcjonera reprezentacji Kanady. Kanadyjska federacja oficjalnie ogłosiła, że tę posadę przejmie nie Papszun, a Jesse Marsch.

Marek Papszun

Zuma Press / Alamy

Papszun nie poprowadzi reprezentacji Kanady

Były trener Rakowa Częstochowa pozostaje na bezrobociu od lata zeszłego roku. Od jakiegoś czasu 49-latek intensywnie szuka nowego miejsca pracy. We wrześniu był jednym z dwóch kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski. Mówiło się też o Dynamie Kijów, reprezentacji Czech, czy też o greckim OFI Kreta. W zeszły czwartek Przemysław Chlebicki z TVP Sport jako pierwszy podał informację o tym, że Marek Papszun może przejąć reprezentację Kanady. To była duża okazja dla szkoleniowca. Kanadyjczycy są bowiem jednymi z trzech gospodarzy Mistrzostw Świata 2026.

Kanadyjska federacja postawiła jednak na szkoleniowca o nieco bardziej imponującym CV. Mowa o Jesse Marschu. Ostatnim klubem Amerykanina było Leeds United, z którego został zwolniony w lutym zeszłego roku. Poza tym 50-latek może się pochwalić pracą w klubach ze stajni Red Bulla. Pracował przez kilka miesięcy w RB Lipsk, a z RB Salzburg udało mu się dwukrotnie wygrać krajowy dublet. To właśnie Marschowi zostanie powierzona misja przygotowanie drużyny na występ na mundialu. Kanadyjczycy mają przed sobą także występ na Copa America, które rozpocznie się w czerwcu.

Marek Papszun znów przegrał wyścig o atrakcyjne stanowisko. To zła wiadomość dla szkoleniowca, ale za to fantastyczna dla Rakowa Częstochowa. Już wiadomo, że po zakończeniu sezonu 2023/24 “Medaliki” rozstaną się z Dawidem Szwargą. Coraz głośniej mówi się o tym, że młodego trenera zastąpi właśnie Papszun. Dla 49-latka byłby to wielki powrót do klubu, z którym wygrał mistrzostwo Polski, a także dwa krajowe puchary.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Łukasz Różański zdemolowany już w I rundzie. Polak stracił mistrzostwo świata [WIDEO]
Ligowa strata punktów Atalanty będzie… sukcesem dla ligi? Pucharowe zamieszanie we Włoszech 
Wojciech Cygan ostro o kluczowej decyzji PZPN. „Ja tej pomocy nie widzę” [WYWIAD]
Pierwszy komentarz Szpilki po walce z Wrzoskiem: Dalej nie mogę tego zrozumieć
Pogromca Artura Szpilki o zainteresowaniu ze strony UFC: Ktoś się do mnie odezwał
Anna Kiełbasińska przegapi ME w Rzymie. Duża strata polskiej kadry
Grzmoty w Rzeszowie – Łukasz Różański staje do obrony mistrzostwa świata!
Kuriozalny sezon Ekstraklasy. Poznamy najsłabszego mistrza w XXI wieku
Lipiński: Jesus Imaz to najinteligentniejszy piłkarz Ekstraklasy
Lipiński: Oto kadra Italii na Euro 2024. Nie było się o kogo kłócić