HomePiłka nożnaMarek Papszun mógł objąć zagraniczny klub? “Nie jest łatwo się przebić”

Marek Papszun mógł objąć zagraniczny klub? “Nie jest łatwo się przebić”

Źródło: Przemysław Langier/Goal.pl

Aktualizacja:

Marek Papszun po rocznej przerwie wrócił na ławkę trenerską Rakowa Częstochowa. Ta historia wcale nie musiała tak wyglądać, bo usługami szkoleniowca zainteresowane było duże grono klubów. Z rozmowie z Przemysławem Langierem z Goal.pl, trener Rakowa odniósł się do medialnych doniesień.

Marek Papszun

Zuma Press / Alamy

Papszun mógł pracować za granicą?

W trakcie rocznej przerwy między pracą w Rakowie Częstochowa, Marek Papszun był bardzo rozchwytywanym trenerem. Przynajmniej według medialnych doniesień. Szkoleniowiec co chwila łączony był z kolejnymi klubami, ale żadna z plotek nie doczekała się dalszego ciągu. W rozmowie z Przemysławem Langierem, Marek Papszun potwierdził jednak medialne doniesienia.

Mogę powiedzieć, że nazwy, które przewijały się w mediach, to z reguły była prawda. Z jednym zastrzeżeniem – w Polsce nie rozumie się różnicy między zainteresowaniem, rozmowami, a ostatecznym transferem. Droga pomiędzy tymi etapami często jest bardzo długa. Przykładowo: nazwisko trenera faktycznie pojawia się w klubie, tylko że jest jednym z pięciu. Można być w orbicie zainteresowań, ale jest ogromna różnica, czy jesteś na pozycji numer jeden, dwa, czy pięć. Na którym byłem, tego nikt nie wie, nawet ja, a co dopiero opinia publiczna – zaznaczył szkoleniowiec Rakowa Częstochowa.

Na liście potencjalnych pracodawców Marka Papszuna znalazły się m.in. Ajax Amsterdam, Shalke 04, Brighton czy Sunderland. Nie zabrakło na niej również reprezentacji, z kadrą Polski na czele. Trener zdecydował się na zdradzenie tego, jak cała sytuacja wyglądała z jego perspektywy.

Kluby, z którymi rozmawiałem, były naprawdę duże, tylko że nie jest łatwo polskiemu trenerowi się przebić. Telefon nie dzwoni codziennie, a jak już zadzwoni, to trzeba się naprawdę świetnie zaprezentować w rozmowach. Czasami to dwa-trzy spotkania i dopiero po nich zapada decyzja, czy przechodzimy do konkretów – zdradził Marek Papszun.

Ostatecznie Marek Papszun wrócił do Rakowa Częstochowa, z którym odnosił największe sukcesy w trenerskiej karierze. W nowym sezonie znów powalczy z Medalikami o mistrzostwo i Puchar Polski.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Blaz Kramer finalizuje transfer. Tyle ma zarobić Legia!
Rodri o trudach sezonu i liczbie rozegranych spotkań. “Dochodzimy do granic możliwości”
Śląsk Wrocław z problemami przed startem sezonu. Kontuzjowany bardzo ważny zawodnik!
Ważna decyzja Krystiana Bielika. Postawił na stabilizację
Carvajal komplementuje Yamala. “To jest w nim dobre”
Grał w jednym klubie prawie dwie dekady, o pożegnaniu dowiedział się z… Internetu
Objawienie Euro zmienia klub! Napastnik idzie do giganta Ligue 1
Djoković drugim finalistą Wimbledonu! Serb będzie miał okazję do rewanżu za ostatni rok
Nowy piłkarz Korony. To stoper z Hiszpanii
Zwrot akcji w sprawie Jadona Sancho. Doszło do porozumienia!