HomePiłka nożnaOFICJALNIE: Marek Papszun wraca do Rakowa! Klub potwierdził doniesienia

OFICJALNIE: Marek Papszun wraca do Rakowa! Klub potwierdził doniesienia

Źródło: Raków Częstochowa

Aktualizacja:

Zgodnie ze wcześniejszymi przewidywaniami Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa. Medaliki wydały komunikat dotyczący ponownego zatrudnienia uznanego szkoleniowca.

Marek Papszun

Zuma Press / Alamy

Papszun ponownie obejmie Raków

O takim scenariuszu mówiło się od dawna, aż w końcu dostaliśmy ostateczne potwierdzenie – następcą Dawida Szwargi w Rakowie Częstochowa będzie Marek Papszun. Medaliki w końcu potwierdziły pogłoski, wydając w tej sprawie oficjalny komunikat.

W oświadczeniu czytamy, że 49-latek podpisał z klubem kontrakt, który będzie obowiązywał przez dwa lata. Wśród zapisów znalazł się jednak taki, który umożliwi mu odejście w ściśle określonych okolicznościach. Nie wyjaśniono jednak, co to dokładnie oznacza.

Oprócz tego w komunikacie zdradzono, kiedy odbędzie się powitalna konferencja z udziałem szkoleniowca. Ta zostanie zorganizowana w poniedziałek 27 maja o godzinie 10. Dodano również, że w najbliższym czasie będzie to jedyna okazja, by zadać pytanie samemu Papszunowi lub członkom zarządu Rakowa.

Szkoleniowiec ten zdobył z Medalikami mistrzostwo Polski oraz dwa krajowe puchary i jeden Superpuchar. Stery w częstochowskiej drużynie ponownie obejmie wraz z rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu. Wtedy też zastąpi swojego byłego asystenta, czyli Dawida Szwargę, który nie mógł pogodzić się z decyzją zarządu o zakończeniu współpracy. Papszun będzie miał jasny cel sportowy do osiągnięcia – powrót z Rakowem na szczyt Ekstraklasy oraz do międzynarodowych rozgrywek. Wiadomo już, że w tym sezonie Medalikom nie uda się wywalczyć promocji do europejskich pucharów.

Warto dodać, że w minionych miesiącach Papszun był łączony z wieloma drużynami z różnych krajów. Ostatnio sporo mówiło się o Ferencvarosie, wcześniej zaś wspominano o reprezentacji Kanady czy też kadrze Łotwy. Do tego zainteresowanie polskim trenerem miały wyrażać również kluby z takich lig jak grecka czy ukraińska.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kluczowy piłkarz spadkowicza zostaje na dłużej. Pomoże w powrocie do Ekstraklasy?
Pobity rekord przez Niemców. Dokonali historii
Mistrzowskiej drużyny już nie ma. Nowa twarz Włochów. Oni wciąż wierzą!
Julian Nagelsmann zabrał głos po triumfie Niemców: Myślę, że Szkoci mogli być pod wrażeniem
Ekspert zaskoczony formą Niemców. “Nie sądziłem, że mogą zagrać tak dobrze”
Kroos znowu był wielki. Koncert dał też Musiala [OCENY]
Euro 2024: “Musiala i Wirtz jak zaczarowani”. Niemcy zachwyceni zdeklasowaniem Szkocji
Florian Wirtz bohaterem Niemców. W meczu ze Szkocją potwierdził swój geniusz
Walec Nagelsmanna rozjechał Szkocję. Koncert Niemców w meczu otwarcia Euro! [WIDEO]
Florian Wirtz daje kolejny sygnał. Europejskie potęgi chcą 21-latka