HomePiłka nożnaByły wiceprezes PZPN podsumował grę Polaków na mistrzostwach Europy. Padły mocne słowa

Były wiceprezes PZPN podsumował grę Polaków na mistrzostwach Europy. Padły mocne słowa

Źródło: TVP Sport

Aktualizacja:

Po odpadnięciu Polaków z mistrzostw Europy nie brakuje głosów, że reprezentacja Polski może wrócić do domu z podniesionymi czołami. Swoje zdanie na temat gry zespołu Michała Probierza w rozmowie z portalem “TVP Sport” przedstawił Marek Koźmiński.

Jan Bednarek

PressFocus

Marek Koźmiński szczerze o reprezentacji Polski

Mimo tego, że reprezentacja Polski znów kończy swój udział w wielkim turnieju na fazie grupowej, wielu kibiców i ekspertów uważa, że po mistrzostwach Europy widać światełko w tunelu. Zupełnie inne zdanie na ten temat ma Marek Koźmiński. Były wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej uważa, że byliśmy jednym z najgorszych zespołów turnieju w Niemczech. Sugeruje też, że reprezentacja wcale nie jest tak dobrze przygotowana na przyszłość, jak mogłoby się wydawać.

– Polacy byli na tym turnieju jedną z najgorszych reprezentacji. Weszliśmy do turnieju kuchennymi drzwiami i jako pierwsi tę imprezę opuściliśmy. Niestety jesteśmy słabą reprezentacją europejską. Będziemy przechodzili dłuższą wymianę kadrową. Zbudowanie tej reprezentacji będzie dłużej trwało. Pytanie, co się uda z tego zbudować? Mamy słabszy materiał ludzki. Nic nie osiągnęliśmy. Przeceniamy też nasze możliwości na przyszłość. One są po prostu skromne, ale nie ma się czego wstydzić. Takie są koleje losu. – mówi bez ogródek Koźmiński.

Zdaniem byłego reprezentanta Polski pochwały za mecze z Holandią i Francją są przesadzone. Koźmiński twierdzi, że byliśmy gorsi od rywali w każdym z trzech spotkań fazy grupowej. Zwraca też uwagę na to, że polskiej kadrze przytrafia się mnóstwo słabszych momentów.

– Próbujemy się zachłysnąć pojedynczymi momentami, a piłka nożna polega na równomiernym rozegraniu 90 minut, a nie kwadransa, czy dwóch kwadransów. Miewamy stany sinusoidalne. Odżyliśmy po porażce z Holandią, a po porażce z Austrią wielu mówiło, że stał się dramat. Nie stał się dramat. My po prostu byliśmy wyraźnie słabsi od Austriaków, Holendrów i Francuzów. Wyraźnie! Uważam, że Francuzi mogą sobie pluć w brody, że z nami tylko zremisowali. – zakończył.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Mateusz Borek mocno o postawie Śląska. “Nie jesteś gotowy, to nie pchaj się do Europy”
Wisła Kraków ma w składzie nieoszlifowany diament. “Żałuję, że nie może zagrać w tym meczu”
RB Lipsk odrzucił ofertę za Daniego Olmo! Ogromne pieniądze
Mateusz Janiak przestrzega: Wisła musi dać z siebie absolutne maksimum
OFICJALNIE: Wisła traci zawodnika. Piłkarz zostaje w Polsce
James Rodriguez wróci do Europy? Jest chętny z Włoch!
Piłkarz Lechii może szukać nowego klubu. Jest zainteresowany z Ekstraklasy
OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię
Wielki transfer staje się faktem! Arsenal z hitowym wzmocnieniem
Skandal na Igrzyskach Olimpijskich! Drużyna została okradziona