HomePiłka nożnaKolejny rasistowski incydent w La Liga. Piłkarz Sevilli wyzywany przez kibiców od małp

Źródło: The Athletic

Bardzo nieprzyjemna sytuacja wydarzyła się podczas meczu Getafe – Sevilla. Marcos Acuna został zwyzywany przez kibiców gospodarzy od małp. Nie jest to pierwszy rasistowski incydent w La Liga.

Marcos Acuna

PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy

Acuna ofiarą ataków na tle rasowym

Sevilla w ramach 30. kolejki La Liga przyjechała na Estadio Coliseum zmierzyć się z Getafe. Goście ostatecznie wygrali mecz 1:0 po golu Sergio Ramosa, ale spotkanie było opisywane w mediach niestety nie tylko ze względów piłkarskich. Kibice gospodarzy na tle rasowym zaatakowali jednego z piłkarzy Sevillistas. Ofiarą ataków padł Marcos Acuna.

56-krotny reprezentant Argentyny znalazł się na celowniku kibiców, którzy wyzywali go od małp w okolicach 68. minuty spotkania. O fakcie poinformowany został arbiter główny spotkania. Iglesias Villanueva postanowił przerwać spotkanie i poczekać na uspokojenie się sytuacji. Przerwa w grze potrwała około dwóch i pół minuty. Cały incydent została opisany przez sędziego w protokole meczowym.

W 68. minucie spotkania musiałem przerwać mecz z powodu rasistowskich obelg względem piłkarza gości (Sevilla) z numerem 19 (Acuna). Przyśpiewki zawierały słowa “Acuna małpa” oraz “Acuna pochodzisz od małp” i pochodziły z centralnej strefy boiska, która znajdowała się za moim asystentem – opisał nieprzyjemną sytuację Iglesias Villanueva.

Nie jest to pierwszy rasistowski incydent w La Liga. Hiszpańska ekstraklasa boryka się z takimi problemami od długiego czasu. Regularnie obiektem ataków kibiców bywa, chociażby gwiazda Realu Madryt, Vinicius Junior.

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?