HomePiłka nożnaMarcin Żewłakow broni decyzji Probierza: Myślę, że Marczuk się nie obrazi

Marcin Żewłakow broni decyzji Probierza: Myślę, że Marczuk się nie obrazi

Źródło: Kanał Sportowy

Aktualizacja:

Michał Probierz przed meczem z Walią zdecydował się na dowołanie do reprezentacji Pawła Wszołka. Zgrupowanie w tym samym czasie opuścił Dominik Marczuk, przez co powstało wiele dyskusji. Decyzji selekcjonera w programie Loża Piłkarska w Kanale Sportowym bronił Marcin Żewłakow.

Dominik Marczuk

IMAGO / LUKASZ GROCHALA / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL

Żewłakow rozumie Probierza

Dominik Marczuk otrzymał od Michała Probierza premierowe powołanie do reprezentacji Polski. Młody piłkarz Jagiellonii Białystok nie zdoła jednak zadebiutować. Przed meczem z Walią opuścił zgrupowanie dorosłej kadry, a w jego miejsce dowołany został Paweł Wszołek.

Decyzja selekcjonera sprokurowała wiele dyskusji w przestrzeni publicznej. Rozmawiali o tym także eksperci Kanału Sportowego w programie Loża Piłkarska. Marcin Żewłakow starał się wytłumaczyć wybór Probierza.

Dla mnie powołany skład był wybrany na trzy drużyny. Na Estonię, Finlandię oraz Walię. Selekcjoner ma prawo stworzyć sobie taki warsztat do wykonania dzieła, jaki chce. Po każdych okolicznościach pewna grupa piłkarzy nie jest brana pod uwagę. Okazało się, że gramy z Walią, a nie Finlandią, co kieruje światło na pewnych graczy. Z drugiej strony jest mecz U21. Probierz się zastanawia, bo wypada też Cash. Pod względem parametrów Wszołek to zawodnik, który jest w stanie to miejsce wypełnić – Probierza starał się zrozumieć Żewłakow.

Biorąc pod uwagę powagę meczu i doświadczenie Wszołka, według mnie on nie przestraszy się tego meczu. Jeśli chcesz mieć takiego piłkarza, to się decydujesz na dowołanie go, a Dominikowi mówisz, że będzie bardziej przydatny w U21. Mnie to nie szokuje. Myślę, że Dominik Marczuk się nie obrazi. Przyjechał, poznał i zobaczył, jak to wygląda. Jeśli utrzyma swój poziom w Ekstraklasie, to na mecze towarzyskie w czerwcu przyjedzie i być może już zadebiutuje. Nie chciałbym, żebyśmy każdą decyzję selekcjonera bombardowali – kontynuował Żewłakow.

Mecz Polski z Walią w Cardiff już we wtorek 26 marca o godzinie 20:45. Zwycięzca tego starcia zagwarantuje sobie prawo udziału na nadchodzącym Euro 2024, które odbędzie się w Niemczech.

Cały program Loża Piłkarska w Kanale Sportowym do obejrzenia poniżej.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Drużyna z EURO padła ofiarą kradzieży! Policja szuka sprawców
Francja – Polska: Znamy wyjściowe składy! Probierz ponownie zamieszał
Problemy w szatni Widzewa. Dwóch piłkarzy grozi strajkiem
Były reprezentant Polski apeluje: Musi nastąpić zmiana pokoleniowa
Niecodzienna sytuacja wokół transferu napastnika. Klub wykupi go, by… sprzedać za tyle samo
Piszczek i Błaszczykowski wrócą na boisko! Wyjątkowy mecz w polskiej telewizji
Zaskakująca statystyka Kyliana Mbappe. Mecz z Polską może być dla niego przełomem
To jest talizman reprezentacji Francji. Statystyki są bezlitosne
Piłkarz Hiszpanii poświęcił się dla zespołu. “Bolało przez cały mecz, ale chciałem wytrzymać”
Widzewiacy rozchwytywani. Ciganiks może odejść, Gikiewicz wyśmiewa spekulacje