HomePiłka nożnaPoruszające przesłanie Bielsy. “Piłka nożna staje się coraz mniej atrakcyjna, liczy się tylko biznes”

Poruszające przesłanie Bielsy. “Piłka nożna staje się coraz mniej atrakcyjna, liczy się tylko biznes”

Źródło: Twitter

Aktualizacja:

Selekcjoner reprezentacji Urugwaju Marcelo Bielsa tuż przed wyeliminowaniem Brazylii w ćwierćfinale Copa America pokusił się o diagnozę problemu w dzisiejszej piłce nożnej. Jego zdaniem “staje się ona coraz mniej atrakcyjna”, a ważniejsze stają się “korzyści biznesowe”.

Marcelo Bielsa

Associated Press / Alamy

Urugwaj w półfinale Copa America

W niedzielę wczesnym rankiem polskiego czasu reprezentacja Urugwaju zapewniła sobie awans do półfinału Copa America. Wyeliminowała Brazylię, czyli jednego z faworytów do sięgnięcia po trofeum po serii rzutów karnych, triumfując w niej 4:2.

O samym spotkaniu mówiło się bardzo dużo, głównie pod kątem rozczarowania z występu “Canarinhos”. Głośnym echem odbiła się również przedmeczowa konferencja z udziałem Marcelo Bielsy. Selekcjoner Urugwajczyków bez skrupułów ocenił, jak jego zdaniem w dzisiejszych czasach wygląda piłka nożna.

Dojmujące przesłanie Bielsy

Bielsa wskazał, jaki jego zdaniem jest obecnie największy problem futbolu. – Piłka nożna ma coraz więcej widzów, ale staje się coraz mniej atrakcyjna. To, co uczyniło kiedyś tę grę najlepszą na świecie, nie jest dziś traktowane priorytetowo – powiedział.

Argentyńczyk ocenił także, co czeka piłkę nożną w kolejnych latach. – Bez względu na to, ile osób ogląda piłkę nożną, jeśli nie zadbasz o to, aby to, co ludzie oglądają, było przyjemne, przyniesie to tylko korzyści biznesowe, ponieważ w biznesie liczy się tylko to, ile osób to ogląda. Jednak za kilka lat będzie już mniej zawodników, którzy są warci oglądania, a gra stanie się mniej atrakcyjna – dodał.

W podsumowaniu swojej przemowy Bielsa przyznał, że w tym sporcie nie chodzi tylko i wyłącznie o rywalizację. – Zakończy się obecnie panujący sztuczny wzrost liczby widzów. Piłka nożna to nie tylko pięć minut najważniejszych wydarzeń. Piłka nożna to coś więcej, to wyraz kultury. To sposób identyfikacji – zakończył.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Tomasz Adamek stanowczo o freak fightach. “Byłbym głupi, gdybym tego nie wziął”
Włodarczyk o pashyBicepsie: To dojrzały i świadomy człowiek, nie idiota
Co skłoniło “Diablo” Włodarczyka do FAME MMA? “Pieniądze na pewno były argumentem”
“Ferrari” z hitową walką na Narodowym. Tego rywala chciał
Kasjo stanowczo o walce ze Szpilką: Ja nie odmówiłem
Murański tę walkę traktuje osobiście. “Moja vendetta, ani kroku wstecz”
Będzie hit na FAME 22! Wielka walka na PGE Narodowym
Na tej walce McGregor zarobił fortunę! “Bogacze się bogacą”
Don Kasjo uderza w Rafonixa na gali Prime Show MMA. “Taki jesteś pusty…”
Natan nie wystąpi na hitowej gali PRIME! “Zrozumiecie, dlaczego zrezygnowałem”