HomePiłka nożnaPuchar Anglii: Manchester United ratuje sezon! Czerwone Diabły z upragnionym trofeum [ZOBACZ BRAMKI]

Źródło: Eleven Sports PL

Manchester United pokonał 2:1 Manchester City w finale Pucharu Anglii rozgrywanym na Wembley. Czerwone Diabły zapewniły sobie tym samym grę w europejskich pucharach.

Manchester United FA Cup

Alamy

Manchester United ogrywa rywali zza miedzy

Manchester United od początku finału Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi City starał się posyłać długie podania za linie obrony Obywateli. Sędzia kilkukrotnie odgwizdał spalonego, ale ostatecznie Czerwone Diabły dopięły swego.

W 30. minucie kapitalnym podaniem popisał się Diogo Dalot, a szybującą futbolówkę próbował przejąć Josko Gvardiol. Reprezentant Chorwacji zaliczył jednak niefortunną interwencję i wystawił piłkę wprost do Alejandro Garnacho. Urugwajczyk z zimną krwią umieścił piłkę w siatce i podopieczni Erika ten Haga objęli prowadzenie.

Zawodnicy z Teatru Marzeń nie zamierzali się zatrzymywać i po 38. minutach mieli na swoim koncie dwubramkową przewagę. Marcus Rashford zagrał do Garnacho, 19-latek odnalazł w polu karnym Bruno Fernandesa, a kapitan Czerwonych Diabłów przytomnie uruchomił Kobiego Mainoo. Świeżo upieczony reprezentant Anglii wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron za odrabianie strat wzięli się podopieczni Pepa Guardioli, a konkretnie – Jeremy Doku. Reprezentant Belgii trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył bramkę honorową.

Finalnie na niewiele się to jednak zdało, ponieważ Manchester United zdołał utrzymać prowadzenie do końca i zdobył 13. Puchar Anglii w historii. Końcowy triumf oznacza również, że w przyszłym sezonie na Old Trafford zawitają europejskie rozgrywki. Drużyna pod dowództwem Erika ten Haga nie zdołała wywalczyć sobie miejsca na arenie międzynarodowej, ponieważ zajęła ósme miejsce w tabeli Premier League.

Manchester United – Manchester City 2:1 (2:0)

Gole: 30. Garnacho, 38. Mainoo – 87. Doku

Żółte kartki: Mainoo, Mc Tominey – Alvarez

Wyjściowy skład Manchesteru United: Onana – Wan-Bissaka, Varane, Martinez, Dalot – Amrabat, McTominay – Mainoo, Bruno Fernandes – Garnacho, Rashford

Wyjściowa jedenastka Manchesteru City: Ortega Moreno – Walker, Stones, Ake, Gvardiol – Rodri, Kovacić – Bernardo Silva, De Bruyne, Foden – Haaland.