HomePiłka nożnaRemis w Bitwie o Anglię! Liverpool „traci” cenne punkty w walce o mistrzostwo

Remis w Bitwie o Anglię! Liverpool „traci” cenne punkty w walce o mistrzostwo

Manchester United zremisował na własnym stadionie 2:2 z Liverpoolem w niedzielnym hicie 32. kolejki Premier League. Podział punktów z pewnością nie satysfakcjonuje The Reds, albowiem stracili oni fotel lidera na 7 meczów przed końcem sezonu.

ten Hag Klopp

Bitwa o Anglie znowu przyniosła wiele emocji

Mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla Czerwonych Diabłów, bo już w 2 minucie spotkania piłkę w siatce umieścił Garnacho. Sędziowe jednak dopatrzyli się spalonego, a bramka nie została uznana. Chwilę później Liverpool ruszył do ataku i zdominował praktycznie cała pierwszą połowę. The Reds oddali łącznie 14 strzałów, w tym 4 celne. To przyniosło im jedną bramkę, która padła po stałym fragmencie. Zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Luis Diaz i strzałem z bardzo bliskiej odległości pokonał Onane. Gospodarze nie odpowiedzieli, bo nie mieli do tego żadnej okazji, przez pierwsze 45 minut nie udało im się oddać nawet jednego strzału.

Na początku drugiej połowy fatalny błąd popełnił Jarell Quansah. Podał on piłkę wprost pod nogi Bruno Fernandesa, a ten bez zastanowienia, z pierwszej piłki, strzałem z okolic 50. pokonał bramkarza, doprowadzając do remisu. Niecałe 20 minut później niesamowitym strzałem popisał się Kobe Mainoo i ze skraju pola karnego, pokonał Kellehera. Remis gościom zapewnił Mohamed Salah, który w 84 minucie wykorzystał jedenastkę.

Liverpool potyka się w walce o mistrzostwo

Dla The Reds ten remis jest bardzo bolesny. Stracili oni bowiem fotel lidera na rzecz Arsenalu i znacząco utrudnili sobie walkę o mistrzostwo. Teraz zajmują 2. miejsce w tabeli z taką samą ilością punktów, jak Kanonierzy, ale gorszym bilansem bramkowym, który w przypadku takiej samej ilości punktów, ma kluczowe znaczenie.

The Freak prezentuje kolejne zestawienie! Wielki rewanż w pojedynku pań
KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Kolejne mocne zestawienie The Freak! “Prezes” zmierzy się z “Sutonatorem”
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie