HomePiłka nożnaCo za gol Rooneya! Boruc nawet nie drgnął [WIDEO]

Co za gol Rooneya! Boruc nawet nie drgnął [WIDEO]

Źródło: ManUtd

W sobotę o godzinie 15:00 rozpoczął się mecz legend Manchesteru United z legendami Celticu Glasgow, celem zebrania pieniędzy na Fundację “Czerwonych Diabłów”. W pierwszej połowie fantastycznym golem popisał się Wayne Rooney, który nie pozostawił Arturowi Borucowi żadnych szans.

Screen @UtdFaithfuls

Rooney dalej to ma!

W sobotnim meczu legend Manchesteru United z legendami Celticu udział wzięło wielu niezwykle zasłużonych graczy. Ofensywę “Czerwonych Diabłów” stworzył tercet Wayne Rooney, Dimityr Berbatow, Antonio Valencia, gdy w pomocy od pierwszych minut fani oglądali chociażby Michaela Carricka, czy Darrena Fletchera. Bramki szkockiej drużyny jako wyjściowy bramkarz bronił Artur Boruc, gdy na ławce rezerwowych dostępny był drugi polski golkiper, Łukasz Załuska.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść Manchesteru United. Wayne Rooney popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego. Boruc widząc trajektorię uderzenia nawet nie próbował się rzucać – po prostu odprowadził futbolówkę wzrokiem.

Zorganizowaniu takiego meczu przyświecał cel wsparcia Fundacji Manchesteru United. W 2022 roku miejsce miało spotkanie legend “Czerwonych Diabłów” z legendami Liverpoolu. Dzięki działaniom obu klubów udało się wtedy zebrać około 1,3 miliona funtów.

Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”