HomePiłka nożnaManchester United przerywa fatalną serię. Ten Hag uratowany

Manchester United przerywa fatalną serię. Ten Hag uratowany

W meczu ósmej kolejki angielskiej Premier League Manchester United pokonał Brentford 2:1. Wszystko wskazuje na to, że dzięki wygranej posadę zachował Erik ten Hag.

Manchester United

Sportimage Ltd / Alamy

Pinnock daje prowadzenie Brentford

W mecz na Old Trafford lepiej weszli gospodarze, którzy próbowali przerwać serię trzech ligowych meczów bez zwycięstwa. W 21. minucie strzał głową po rzucie rożnym oddał Lisandro Martinez. Na posterunku był jednak Mark Flekken. Holenderski bramkarz poradził sobie też z uderzeniami Christiana Eriksena i Alejandro Garnacho. W pierwszych 45 minutach tego spotkania argentyński skrzydłowy zmarnował łącznie trzy okazje.

Dużo większą skutecznością wykazali się gracze gości. W 31. minucie pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłał Christian Norgaard. Andre Onana obronił strzał Duńczyka, lecz jego radość nie trwała długo. Tuż przed zejściem do szatni Kameruńczyk musiał bowiem dać za wygraną. Złe zachowanie defensywy Czerwonych Diabłów wykorzystał Ethan Pinnock, który pięknym strzałem głową posłał piłkę do siatki. Tym samym Brentford dość nieoczekiwanie objął prowadzenie.

Manchester United wraca do gry

Czerwone Diabły musiały więc odrabiać straty. Trzeba przyznać, że podopieczni Erika ten Haga nie złożyli broni. Od początku drugiej połowy wzięli się do roboty. W 47. minucie piękne dośrodkowanie Marcusa Rashforda wykorzystał wspomniany wcześniej Garnacho.

Mimo osiągnięcia swojego celu ekipa z Old Trafford nie zamierzała się zatrzymywać. W 62. minucie gospodarze popisali się fantastyczną akcją. Angielski gigant odebrał piłkę rywalowi na jego połowie. Piłka trafiła pod nogi Bruno Fernandesa, który obsłużył Rasmusa Hojlunda świetnym podaniem. Duński napastnik pokonał Marka Flekkena efektowną podcinką.

Kilka minut później mogło być już 3:1. Dość nieoczekiwanie w sytuacji “sam na sam” znalazł się Diogo Dalot. Golkiper Brentfordu po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Śmiało można powiedzieć, że to właśnie Holender utrzymywał przy życiu ekipę prowadzoną przez Thomasa Franka.

Goście starali się zdobyć bramkę wyrównującą, lecz trzy punkty ostatecznie zostały w Manchesterze. Czerwone Diabły wygrały pierwszy mecz na Old Trafford od… 17 września. Najbardziej zadowolony z wyniku zapewne będzie Erik ten Hag. Przed sobotnim meczem angielskie media spekulowały, że w razie porażki były szkoleniowiec Ajaxu Amsterdam zostanie zwolniony.

Manchester United – Brentford 2:1

Gole: Garnacho 47′, Hojlund 62′ – Pinnock 45′

Żółte kartki: Evans, Dalot – Norgaard, Ajer

Wyjściowy skład Manchesteru United: Onana – Dalot, de Ligt, Evans, Martinez – Casemiro, Eriksen – Garnacho, Fernandes, Rashford – Hojlund

Wyjściowy skład Brentford: Flekken – van den Berg, Collins, Pinnock, Ajer – Janelt, Norgaard – Damsgaard, Mbeumo, Lewis-Potter – Schade