Zwycięstwo Manchesteru City! Popis Erlinga Haalanda

Manchester City pokonał West Ham 3:1. Świetne zawody rozegrał Erling Haaland.

Erling Haaland Łukasz Fabiański

PA Images / Alamy

Świetny występ Erlinga Haalanda

Drużyna Pepa Guardioli do starcia w stolicy kraju podchodziła po komplecie zwycięstw w pierwszych dwóch kolejkach. Obywatele wygrali z Chelsea (2:0) oraz Ipswich Town (4:1).

W starciu z West Hamem The Citizens też szybko wyszli na prowadzenie. Już w 10. minucie podanie Bernardo Silvy na gola zamienił Erling Haaland. Jak się później okazało, był to tylko początek kapitalnego występu norweskiego napastnika.

Łukasz Fabiański wszedł po przerwie

Haaland pokonał Alphonse’a Areolę jeszcze w 30. minucie. Po pierwszej połowie Francuz został zmieniony przez Łukasza Fabiańskiego, pierwszy golkiper Młotów doznał bowiem kontuzji. Polski bramkarz też skapitulował w starciu z Norwegiem – snajper The Citizens pokonał go pod koniec spotkania, w 83. minucie.

West Ham stać było tylko na jedno trafienie. W 19. minucie Młoty wyrównały na 1:1 po golu samobójczym Rubena Diasa.

Manchester City awansował na fotel lidera, spychając w dół Brighton i Arsenal, które podzieliły się punktami w pierwszym sobotnim meczu.