HomePiłka nożnaPremier League: Manchester City melduje wykonanie zadania. Walka o mistrzostwo zapowiada się pasjonująco

Manchester City pokonał Nottingham Forest 2:0. Piłkarze Pepa Guardioli tracą zaledwie punkty do liderującego Arsenalu. “Obywatele” mają jednak do rozegrania zaległe spotkanie.

Manchester City

Specjalność Manchesteru City

Piłkarze Manchesteru City przyzwyczaili swoich fanów do zabójczych końcówek sezonu. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, gdy nachodzą decydujące momenty w kwestii wywalczenia mistrzostwa to “Obywatele” są bezbłędni. Nie inaczej było w spotkaniu 35. kolejki Premier League z Nottingham Forest. Gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji w pierwszych minutach starcia. Między innymi do pustej bramki nie trafił Chris Wood. Angielski napastnik niefortunnie minął się z piłką po zagraniu jednego z kolegów. Natomiast w 32. minucie gola po rzucie rożnym zdobył Josko Gvardiol. Dla chorwackiego defensora była to trzecia bramka w ostatnich pięciu występach.

Po zmianie stron zawodnicy z błękitnej części Manchesteru podwyższyli prowadzenie po dwójkowej akcji De Bruyne – Haaland. Belg obsłużył Norwega prostopadłym podaniem, a 23-letni napastnik wpisał się na listę strzelców, notując 20 trafienie w bieżącej kampanii. Były piłkarz Borussii Dortmund zrównał się tym samym z Colem Palmerem.

W tabeli angielskiej ekstraklasy na prowadzeniu są zawodnicy Arsenalu, a drugi Manchester City traci do “Kanonierów” zaledwie jeden punkt. Nottingham zajmuje 17 lokatę z dorobkiem 26 punktów.

Nottingham Forest – Manchester City 0:2 (0:1)

32. Gvardiol 71. Haaland

Kto piłkarzem i trenerem sezonu 2023/24? Poznaliśmy nominowanych do nagród Ekstraklasy
Premier League: Aston Villa remisuje z Liverpoolem. Niesamowita końcówka The Villans!
Barca wraca na fotel wicelidera LaLiga. Lewandowski z połowicznym udziałem przy golu
Udział Lewandowskiego przy golu Yamala. Książkowa akcja Barcelony!
Barcelona – Real Sociedad. Sheraldo Becker był na własnej połowie i spalił
Liga Mistrzów 2024/25. Kto już pewny awansu? Kto ma szansę? Wyjaśniamy
Koszmarny błąd Emiliano Martineza! Liverpool prowadzi już w drugiej minucie [WIDEO]
Kolejna kontuzja reprezentanta Polski! Uraz wykluczył go z ważnego meczu
Dwóch bardzo ważnych zawodników nie chce zwolnienia Tuchela! Sytuacja nabiera tempa
Wolski z kiksem kolejki, 17-latek z debiutanckim golem. Zdegradowany Ruch ogrywa Radomiaka