HomePiłka nożnaPremier League: Erling Haaland demoluje Wolverhampton. Manchester City ma wszystko we własnych nogach

Manchester City pokonał Wolverhampton 5:1 w meczu 36. kolejki Premier League. Cztery gole zdobył niezawodny Erling Haaland.

Erling Haaland

PA Images / Alamy

Haaland rozjeżdża Wilki

Erling Haaland rozpoczął strzelanie na Etihad Stadium od skutecznego wykonania jedenastki. Norweg całkowicie zmylił Orlando Sa. W 35. minucie król strzelców z poprzedniego sezonu miał już na swoim koncie dublet. Kevin De Bruyne podaje do Rodriego, a Hiszpan dośrodkowuje w pole karne, gdzie całą akcję zamyka Haaland. Tuż przed zejściem piłkarzy do szatni były zawodnik Borussii Dortmund ponownie wpisał się na listę strzelców. 23-latek wygrał próbę nerwów z bramkarzem “Wilków” wykorzystując drugi rzut karny. Jednak tym razem Portugalczyk wyczuł intencję strzelającego.

Po zmianie stron Manchester City seryjnie stwarzał sobie dogodne sytuacje, a w 53. minucie Haaland po raz czwarty trafił do siatki. Wynik spotkania ustalił w 85.minucie Julian Alvarez. Podopieczni Pepa Guardioli tracą jeden punkt do liderującego Arsenalu, ale mają do rozegrania zaległe spotkanie przeciwko Tottenhamowi. Natomiast jeśli spojrzymy na klasyfikację “Złotego Buta” – to na czele zobaczymy nikogo innego jak Elinga Haalnda. Reprezentant Norwegii ma obecnie pięć goli przewagi nad drugim Colem Palmerem.

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako