HomePiłka nożnaManchester City idzie na wojnę! Pep Guardioli mówi o tym wprost

Manchester City idzie na wojnę! Pep Guardioli mówi o tym wprost

Źródło: Hayters TV

Pep Guardiola na konferencji prasowej przyznał, że rywalizacja Manchesteru City z Arsenalem to teraz już wojna. Słowa hiszpańskiego szkoleniowca przekazał profil “Hayters TV”.

Pep Guardiola

PA Images / Alamy

Manchester City na wojnie z Arsenalem

Manchester City w ostatnich latach jest prawdziwym hegemonem Premier League. Obywatele seryjnie zdobywają kolejne tytuły mistrzowskie oraz inne trofea, a wyrównaną walkę toczył z nimi głównie tylko Liverpoolu Jurgena Kloppa. W ostatnich sezonach rolę konkurenta ekipy z Etihad po The Reds przejął jednak Arsenal prowadzony przez Mikela Artetę.

W obecnej kampanii widzowie angielskiej ekstraklasy mogli obejrzeć szlagier rozgrywany pomiędzy Kanonierami oraz Obywatelami już w piątej kolejce. Po emocjonującym meczu pełnym zwrotów akcji padł remis 2:2. Manchester City wyrównującego gola strzelił dopiero w ósmej minucie doliczonego czasu gry. Arsenal natomiast przez całą drugą połowę zaciekle bronił dostępu do własnej bramki, grając w dziesiątkę. Piłkarze Artety nie stronili także od prowokowania rywala oraz gry na czas.

To najwyraźniej nie spodobało się Guardioli. Hiszpański menedżer odniósł się do ostatniego spotkania z Arsenalem na swojej konferencji prasowej i przyznał, że rywalizacja z londyńskim zespołem to teraz wojna. Słowa trenera Obywateli przekazał profil “Hayters TV”.

Gabriel idealnie opisał to na konferencji prasowej po meczu. “To wojna, musimy prowokować rywala, naciskać na niego”. I co możesz z tym zrobić? Prowokujecie mnie? Okej, jestem tu. Chcecie wojny? No to mamy wojnę – jasno stwierdził Guardiola.

Po pięciu kolejkach Premier League na szczycie tabeli angielskiej ekstraklasy znajduje się właśnie Manchester City. Obywatele mają na swoim koncie 13 punktów, to o jedno oczko więcej niż Liverpool oraz Aston Villa. Arsenal znajduje się natomiast na czwartej lokacie ze stratą dwóch punktów do lidera.

Urban ocenił sytuację Legii Warszawa przed ligowym klasykiem
Probierz “skrzywdził” reprezentanta? Ekspert nie ma wątpliwości
FC Barcelona szykuje się na powrót gwiazdy. Ważne wieści
Joan Laporta zabrał głos! Chodzi o potencjalny transfer Szczęsnego do Barcelony
Grabowski dostał wsparcie od kibiców. Co na to władze Lechii?
Wisła Kraków ma konkretny plan w kontekście posady trenera! Jarosław Królewski ujawnia swoje marzenie
Odświeżona Chelsea. Dlatego dobrze rozpoczęli sezon
Luis Fernandez przerwał milczenie w sprawie konfliktu z Lechią! Jest oświadczenie piłkarza