HomePiłka nożnaOficjalnie: Manchester City mistrzem Anglii w sezonie 2023/24!

Oficjalnie: Manchester City mistrzem Anglii w sezonie 2023/24!

Źródło: X/Manchester City

Manchester City oficjalnie zdobył dziesiąty tytuł mistrza Anglii w historii klubu. W ostatniej kolejce Premier League “The Citizens” pokonali West Ham United 3:1.

Manchester City

PA Images / Alamy

Manchester City dominuje w Anglii

W ostatnich kilku sezonach Manchester City nie ma sobie równych. Piłkarze prowadzeni przez Pepa Guardiolę jako pierwsi w historii wygrali cztery tytuły mistrza Anglii z rzędu. W tym sezonie udało się zdobyć trofeum mimo tego, że na drodze “The Citizens” stał wciąż rozwijający się Arsenal, a także Liverpool.

Manchester City chciał zaznaczyć swoją dominację od samego początku spotkania z West Ham United. W drugiej minucie meczu wynik przepięknym strzałem otworzył Phil Foden. W 18. minucie młody Anglik pokonał Alphonso Areolę po raz drugi. Pod koniec pierwszej połowy bramkę kontaktową zdobył Mohamed Kudus. Ekipa z Manchesteru nie dała jednak “Młotom” doprowadzić do wyrównania. W 59. minucie bramkę dla “The Citizens” zdobył Rodri, a więc jeden z architektów historycznego sukcesu.

Piłkarze Manchesteru City odzyskali dwubramkową przewagę i spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Nie wypuścili już zwycięstwa z rąk, choć tuż przed końcowym gwizdkiem gol Tomasa Soucka został cofnięty przez VAR. Manchester City wygrał 3:1 i po raz kolejny zdobył mistrzostwo Anglii. W trakcie tego sezonu gracze “The Citizens” zgromadzili aż 91 punktów. Na 38 spotkań Premier League wygrali 28, zremisowali siedem, a przegrali tylko trzykrotnie.

Sułek-Schubert nie wytrzymała. Kibice nie rozumieją jej reakcji
Paweł Fajdek podsumował sezon. Szczere wyznanie o osobistej tragedii
Podium Pawła Fajdka na ważnych zawodach. Pokonał mistrza olimpijskiego
Anastazja Kuś ponownie zachwyciła. Podium w mityngu Diamentowej Ligi
Świetna forma Natalii Kaczmarek! Pobiła rekord Polski
Niesamowita historia olimpijskiego medalisty. To dlatego nie może się doczekać powrotu do Polski
Natalia Kaczmarek stanowczo o młodszych rywalkach. Naprawdę to powiedziała!