HomePiłka nożnaWTA Praga Open: Linette zwycięża w polskim finale!

WTA Praga Open: Linette zwycięża w polskim finale!

Magda Linette pokonała Magdalenę Fręch 6:2 6:1 w finale turnieju WTA Praga. Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę i miało niezwykle jednostronny przebieg.

Magda Linette

Alamy/Roman Vondrous

Trzeci tytuł WTA dla Linette

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji Linette, która przy stanie 2:1 przełamała swoją rodaczkę, po czym dorzuciła własne podanie i wyszła na prowadzenie 4:1. Grała znacznie lepiej od Fręch, która miała spore problemy z wygrywaniem akcji nawet przy swoim serwisie. Ostatecznie pierwszy set padł łupem tenisistki z Poznania, która zwyciężyła 6:2.

Druga partia rozpoczęła się identycznie jak pierwsza – po jednym wygranym gemie serwisowym z obu stron, po czym przełamanie Magdy Fręch i prowadzenie Linette 3:1. Po chwili poznanianka dorzuciła jeszcze własny serwis i wydawało się, że spotkanie powoli zmierza do końca. Wtedy się wydawało, a po paru minutach stało się wręcz jasne, kiedy Fręch znów oddała swoje podanie i zrobiło się 5:1. Linette serwowała zatem, by wygrać mecz. I choć miała lekkie problemy, to udało jej się domknąć spotkanie.

Tym samym Magda Linette wygrała trzeci turniej rangi WTA w karierze. Magdalena Fręch nadal czeka na swój pierwszy triumf.

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu