HomePiłka nożnaReprezentant Szkocji pełen żalu po meczu z Polską. “Byliśmy lepszą drużyną”

Reprezentant Szkocji pełen żalu po meczu z Polską. “Byliśmy lepszą drużyną”

Źródło: The Herald

Po meczu z Polską głos zabrał napastnik reprezentacji Szkocji, Lyndon Dykes. Cytowany przez brytyjski dziennik “The Herald” piłkarz Birmingham City przekonuje, że jego drużyna zasługiwała na wygraną.

Lyndon Dykes

Sportimage Ltd / Alamy

Lyndon Dykes stanowczo o meczu z Polską

Na inaugurację nowej edycji Ligi Narodów Szkoci przegrali z Polską 2:3 na słynnym Hampden Park. Podopieczni Steve’a Clarke’a mogą mówić o sporym rozczarowaniu. Tworzyli sobie więcej składnych akcji, ale nie potrafili ich wykończyć. Skutecznością wykazywała się za to ekipa prowadzona przez Michała Probierza. W pierwszej połowie Polacy zamienili dwa strzały celne na dwa gole. Jakby tego było mało, gol na wagę zwycięstwa padł dopiero w doliczonym czasie gry. Nicola Zalewski wykorzystał rzut karny po faulu Granta Hanleya.

Piłkarz reprezentacji Szkocji Lyndon Dykes uważa, że Polakom nie należały się trzy punkty. Jednocześnie urodzony w Australii gracz Birmingham City zauważył, że jego zespół może się czegoś nauczyć po tym meczu.

– Myślimy, że byliśmy lepszą drużyną. Ciężko pracowaliśmy, by odrobić straty, świetnie weszliśmy w drugą połowę. Doprowadziliśmy do wyrównania, mogliśmy spokojnie wygrać. Choć tworzyliśmy zagrożenie i dominowaliśmy, to nie można jednak strzelać bramek i jednocześnie dawać rywalowi szansę. To po prostu mecz, o którym musimy zapomnieć. Taka jest piłka nożna – stwierdził cytowany przez “The Herald” 28-latek.

Reprezentanci Szkocji zakończą wrześniowe zgrupowanie meczem z Portugalią, który rozpocznie się 8 września (niedziela) o godzinie 20:45. Zespół Steve’a Clarke’a będzie więc mógł poprawić sobie humor po bolesnej porażce z Polską.

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli