HomePiłka nożnaPremier League: Luton Town remisuje z Evertonem. Beniaminek coraz bliżej spadku

Premier League: Luton Town remisuje z Evertonem. Beniaminek coraz bliżej spadku

Piłkarze Luton Town zremisowali na Kenilworth Road z Evertonem 0:0. Mecz odbył się w ramach 36. kolejki Premier League.

Luton Town - Everton

PA Images / Alamy

Szybkie wyrównanie Luton

W 24. minucie spotkania obrońca gospodarzy – Teden Mengi w nieprzepisowy sposób przytrzymywał Jarrada Branthwaita. Sędzia postanowił skonsultować się z wozem VAR i ostatecznie podyktował rzut karny dla Evertonu. Do jedenastki podszedł Dominic Calvert-Lewin i pewnym strzałem pokonał Thomasa Kaminskiego. Dla 27-letniego Anglika to siódme trafienie w bieżących rozgrywkach.

Piłkarze Luton doprowadzili do remisu zaledwie po upływie kilku minut. Długie podanie autorstwa Alberta Lokingi na gola zamienił Elijah Adebayo. Napastnik The Hatters umiejętnie przygotował sobie piłkę po przyjęciu klatką piersiową, a następnie wygrał pojedynek bark w brak z defensorem drużyny z Liverpoolu.

Po 36. kolejkach Luton Town zajmuje 18 miejsce w tabeli Premier League. Podopieczni Roba Edwardsa zgromadzili na swoim koncie 26 punktów i do końca sezonu będą uwikłani w walkę o utrzymanie. Z kolei Everton pomimo karnego odjęcia punktów plasuje się na 15 lokacie.

Luton Town – Everton 1:1 (1:1)

31. Adebayo– 24. Calvert-Lewin (rzut karny)

Fiorentina remisuje z Napoli. Ozdobą spotkania dwa cudowne gole z wolnych [WIDEO]
PKO BP Ekstraklasa: Puszcza po raz kolejny zaskakuje rywala. Remis w Zabrzu [ZOBACZ BRAMKI]
Brat Jude’a Bellinghama pójdzie jego śladami? BVB zaciera ręce
Legia Warszawa chce napastnika z MLS. W tym sezonie ma niezłe liczby
Znamy już nazwisko nowego trenera Milanu? Zaskakujący wybór
Legenda gloryfikuje Kloppa: Mam nadzieję na Boga, że postawią mu pomnik
Górnik gra z Puszczą w osłabieniu! Szybka czerwona kartka dla Pacheco [WIDEO]
Oficjalnie: Przemysław Płacheta bez klubu. Teraz trafi do Niemiec?
W których europejskich ligach jeszcze trwa walka o mistrzostwo? Kilku Polaków z szansą na tytuł
PKO BP Ekstraklasa: Piłkarskie szachy w Mielcu. Pierwszy mecz 33. kolejki nie zachwycił