HomePiłka nożnaŁukasz Skorupski znów to zrobił! Polak ze świetną interwencją

Łukasz Skorupski znów to zrobił! Polak ze świetną interwencją

Źródło: Eleven Sports

Łukasz Skorupski na początek nowego sezonu Serie A obronił rzut karny. Polski bramkarz zatrzymał w ten sposób Floriana Thauvina w meczu Bologni z Udinese.

Łukasz Skorupski

Franco Romano / Alamy

Łukasz Skorupski obronił rzut karny

Pierwszym rywalem Bologni w nowym sezonie Serie A było Udinese. Podopieczni Vincenzo Italiano wyszli na prowadzenie w 57. minucie, dzięki bramce Riccardo Orsoliniego z rzutu karnego.

10 minut później sędzia podyktował jedenastkę dla zespołu Kosty Runjaicia. Piłkę na “wapnie” ustawił Florian Thauvin. Francuz, który ma na koncie wiele występów w Marsylii i Newcastle United, nie zdołał jednak pokonać Łukasza Skorupskiego.

Polski bramkarz obronił uderzenie Thauvina z rzutu karnego. Według portalu transfermarkt.com, jest to już 14. wybroniona jedenastka w karierze Skorupskiego. W bieżącym roku 33-latek odbił jeszcze uderzenie Oliviera Giroud w styczniowym starciu z Milanem (2:2).

Ostatecznie Bologna tylko zremisowała z Udinese 1:1. Bramkę wyrównującą dla zespołu Kosty Runjaicia zdobył w 68. minucie Lautaro Giannetti. W kolejnej serii gier drużyna Vincenzo Italiano zmierzy się z Napoli, które sezon zaczęło od wysokiej porażki z Hellasem.

FAME: The Freak. “Taazy” znów z wielkim zwycięstwem! [WYNIKi GALI]
Skandal na gali FAME! Denis Załęcki zdyskwalifikowany! To było przegięcie!
FAME: The Freak. Michał Pasternak sensacyjnym bohaterem!
FAME: The Freak. Jóźwiak przegrał z Pasutem. “Potężne cepy”
Marcin Najman nawet się nie wysilił. Pokonał Olejnika, po czym wyzwał Adamka!