HomePiłka nożnaŁukasz Poręba z debiutanckim golem w barwach HSV! [WIDEO]

Łukasz Poręba z debiutanckim golem w barwach HSV! [WIDEO]

Źródło: Viaplay – X

Łukasz Poręba zdobył bramkę na 2:1 w meczu 28. kolejki 2.Bundesligi. Jego HSV ostatecznie takim wynikiem, wygrało spotkanie z Kaiserslautern. Dla Polaka to pierwszy gol w barwach klubu z Hamburga.

Łukasz Poręba

dpa picture alliance / Alamy

Gol na wagę zwycięstwa

Wychowanek Zagłębia Lubin do klubu z północy Niemiec dołączył na początku tego sezonu w ramach wypożyczenia z Lens. Był to w pełni zrozumiały ruch, ponieważ pomocnik nie mógł liczyć na regularną grę w Ligue 1. Do tej pory w 12 spotkaniach w HSV zdołał zanotować jedną asystę, a dziś w meczu z Kaisersautern otworzył swój dorobek bramkowy.

Bramka Poręby w 61. minucie ustaliła wynik tego spotkania. Dwie minuty później, polski zawodnik został zmieniony przez Immanuela Pheraia. Dzięki zwycięstwie nad Kaiserslautern, HSV po 28 meczach zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.