HomePiłka nożnaRekord Luki Modricia. Takiego piłkarza nie było w historii Realu Madryt

Rekord Luki Modricia. Takiego piłkarza nie było w historii Realu Madryt

Źródło: Twitter.com/FabrizioRomano

Po wczorajszym występie przeciwko Bayernowi Monachium Luka Modrić stał się najstarszym piłkarzem, który założył koszulkę Realu Madryt w meczu Ligi Mistrzów. Chorwat w dniu spotkania miał 38 lat i 234 dni.

Luka Modrić

Luka Modrić wciąż jest ważnym piłkarzem Realu

W tym sezonie Luka Modrić gra zdecydowanie mniej, niż zwykle. 38-latek już nie jest w stanie grać po 90 minut w każdym meczu. Pojawił się na boisku w 28 meczach La Liga, z czego tylko 15 razy zaczął spotkanie w pierwszej jedenastce. Mimo upływu lat Carlo Ancelotti wciąż docenia doświadczonego Chorwata. Nie boi się na niego stawiać w najważniejszych momentach.

W 75. minucie meczu półfinałowego Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium, a Realem Madryt legendarny “Carletto” zdecydował się na zmianę. Luka Modrić zastąpił wyraźnie zmęczonego Jude’a Bellinghama. Modrić nie miał wielkiego wpływu na grę, lecz swoim wejściem i tak pobił rekord “Królewskich”. Stał się najstarszym zawodnikiem, który zagrał dla tego klubu w Lidze Mistrzów. Poprzedni rekord należał do Ferenca Puskasa.

Swój pierwszy mecz dla Realu w Lidze Mistrzów Luka Modrić zagrał 18 września 2012 z Manchesterem City. “Królewscy” wygrali tamten mecz 2:1. Chorwat pomógł drużynie ze stolicy Hiszpanii pięciokrotnie wygrać elitarne rozgrywki.