HomePiłka nożnaLuka Modrić przybity po remisie z Włochami. “Futbol bywa czasem okrutny”

Luka Modrić przybity po remisie z Włochami. “Futbol bywa czasem okrutny”

Źródło: uefa.com

Reprezentacja Chorwacji w ósmej minucie doliczonego czasu gry wypuściła z rąk zwycięstwo w meczu z Włochami i musi liczyć na korzystne wyniki, aby awansować do kolejnej fazy turnieju. Przybity tym faktem był Luka Modrić, którego słowa przekazała strona uefa.com.

Luka Modrić

BSR Agency / Alamy

Chorwacja blisko odpadnięcia z Euro

Chorwaci wyszli na ostatnie spotkanie fazy grupowej Euro 2024 niezwykle zmotywowani. Piłkarze prowadzeni przez Zlatko Dalicia grali niezły futbol i byli blisko wygranej z Włochami. Bohaterem zespołu okazać mógł się Luka Modrić. Doświadczony pomocnik co prawda zmarnował rzut karny w 54. minucie, ale już po chwili zrehabilitował się i trafił do siatki.

>>Euro 2024 – składy, terminarz, stadiony – Informator Kibica

Reprezentacja Chorwacji prowadziła 1:0 i wydawało się, że dopisze sobie trzy punkty i zagwarantuje tym samym awans do kolejnej fazy turnieju. Ostatecznie jednak w ósmej minucie doliczonego czasu gry Włosi zdołali wyrównać. Remis drużynie Azzurri dał świetnym uderzeniem Mattia Zaccagni.

Chorwacja tym samym kończy zmagania grupowe na trzecim miejscu z dwoma punktami na koncie. Aby awansować, Zlatko Dalić i jego zawodnicy muszą więc liczyć na korzystne wyniki innych starć. Po wypuszczeniu z rąk awansu mocno rozczarowany był Modrić. Jego słowa przekazała strona uefa.com.

Nie wiem, co powiedzieć. Futbol bywa czasem okrutny. Tak było w tym przypadku, ale cóż, jest, jak jest. Nie zasłużyliśmy na tego gola [straconego, przyp. red.]. Nie wątpiliśmy w fanów, wiedzieliśmy, że zawsze byli z nami. Przepraszamy za to, że zanotowaliśmy zwycięstwa, które dałoby nam awans do następnej rundy – mówił przybity Modrić.

Włosi w przeciwieństwie do Chorwatów mogą już świętować awans z fazy grupowej. Piłkarze Luciano Spallettiego zdobyli cztery punkty i zajęli drugie miejsce w grupie B.

Zatrzymanie akcji serca i wszczepiony kardiowerter. Nabil Bentaleb zakończy karierę